Zmniejszenie oporów toczenia poprzez zmianę opony rowerowej

Zmniejszenie oporów toczenia poprzez zmianę opony rowerowej

3 października 2019 Sklepy internetowe 0

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że na to, jakie opory toczenia odczuwamy podczas jazdy na rowerze, ma wpływ bieżnik, jaki posiada aktualnie założona opona. Dzięki temu, że możemy dobrać oponę pod kątem łatwości jej toczenia, jesteśmy w stanie samą wymianą opon, radykalnie zmniejszyć opory jej toczenia. Pomaga nam w tym oferta sklepów rowerowych, które mają w swoim asortymencie opony, pasujące do różnych stylów jazdy. Jaką oponę możemy zatem założyć, gdy odczuwamy zbyt duże opory jej toczenia?

Zmiana opony rowerowej powodująca polepszenie toczenia kół

opony rowerowe 28Kiedy chcemy zmniejszyć opory, jakie generuje opona założona w naszym rowerze miejskim lub trekkingowym, musimy zmienić ją na taką, która nie posiada agresywnego bieżnika. Opony rowerowe 28 tego typu są polecane osobom, które większość czasu pokonują utwardzone i asfaltowe drogi i ścieżki. Dzięki zmianie opon na inne możemy pokonywać te same odcinki trasy w krótszym czasie (którymi jeździmy na przykład do pracy). Założenie opon z łagodniejszym bieżnikiem to sposób na bardziej dynamiczną jazdę w środowisku miejskim. Jeżeli w naszym rowerze były zamontowane opony, które maiły agresywny bieżnik, a my przejeżdżamy tylko i wyłącznie odcinki utwardzone, energia pedałowania, jaką generujemy, nie będzie w pełni wykorzystana. Dlatego warto rozejrzeć się za modelami opon 28-calowych, które pozwolą nam na lekką jazdę. Tego typu zmiana opon jest szczególnie polecana osobom, które nie są przyzwyczajone do pokonywania dłuższych odcinków na rowerze. Dzięki zmianie opon będą mogły one poczuć dużo większą ulgę podczas jazdy pod górkę czy pod wiatr. Opona, która zostanie zamieniona na taką, która nie posiada dużych karbów, może sprawić, że będziemy jechali o kilka kilometrów szybciej, niż robiliśmy to na starych oponach. Opony z lekkim bieżnikiem to przede wszystkim modele do jazdy miejskiej, trekkingowej, a także typy opon, które są zaprojektowane do turystyki rowerowej, uprawianej na utwardzonych drogach. Dzięki dużemu asortymentowi wysokiej jakości opon antyprzebiciowych tego typu, będziemy mogli wyposażyć nasz rower w dobre opony na kilka sezonów.

Wiele opon z lekkim bieżnikiem jest oferowanych w wersjach, które mogą być zakładane w rowerach elektrycznych. Rowery elektryczne są coraz bardziej popularne, a ich wykorzystywanie wiąże się nierzadko z dojazdami do pracy. Dlatego producenci często wyposażają je w opony, które są pozbawione agresywnego bieżnika, po to, aby maksymalnie zwiększyć wydajność przeniesienia napędu silnika elektrycznego oraz ludzkich nóg.