Ziemniaki kupowane w hurtowni

Ziemniaki kupowane w hurtowni

27 stycznia 2019 Ogród i rolnictwo 0

Ziemniak należą do roślin, które można w bardzo łatwy sposób przechowywać. Jeśli prowadzisz sklep warzywny na pewno musisz mieć w sprzedaży właśnie ziemniaki. Najlepiej będzie, jeśli zainteresujesz się zakupem z hurtowni, ponieważ w ten sposób będziesz mieć zawsze zapas. W Polsce bardzo dużo osób je ziemniaki i jest to niemalże warzywo tradycyjne. Dlatego nie ma problemu z jego sprzedażą. Do tego cena ziemniaków w hurtowni jest dość niska, więc zrobienie zapasów nie będzie dla Ciebie kosztowne.

Zakup ziemniaków w hurtowniach

hurtownia ziemniakówHurtownia, w której dokonasz zakupu powinna w prawidłowy sposób przechowywać ziemniaki. Chodzi o to, aby były one przetrzymywane w dość chłodnym pomieszczeniu. Jednak nie są wymagane komory w których temperatura spada poniżej zera. Hurtownia ziemniaków dla klientów firmowych ma zazwyczak bardzo atrakcyjne ceny, zwłaszcza jeśli kupujesz na zapas. Dlatego możesz kupić od razu kilkaset kilogramów i nie będzie to stanowić dużego kosztu. Za kilogram zwykłych ziemniaków zapłacisz pięćdziesiąt groszy. Do tego hurtownie oferują różne odmiany ziemniaka, nawet w wersji słodkiej. Najważniejsze jest to, w jaki sposób pakowane są tam ziemniaki. Jeden worek waży dziesięć kilogramów. Waga nei jest specjalnie duża. Chodzi o to, aby nawet drobnej postury sprzedawczyni w sklepie warzywnym mogła takich worek bezproblemowo przenieść. Worki są siatkowane, dlatego dobrze widzisz, jakie ziemniaki znajdują się wewnątrz i czy są w dobrym stanie. W hurtowniach co trzy miesiące ziemniaki są przebierane, aby wyrzucić te, które nie nadają się już do sprzedaży. Są to ziemniak, które na przykład podczas przechowywania wypuściły już pędy. Rozmiar ziemniaków i ich waga jest zależna od konkretnej odmiany. Nawet kolory ziemniaków są zupełnie inne. Sklepy warzywne mają bardzo bogaty wybór i mogą zdecydować się na różne gatunki. Zdecyduj się kupić taki, który będzie najlepiej sprzedawany. Na pewno wiesz, co często wybierają Twoi klienci robiąc u Ciebie zakupy. Tym się kieruj podczas podejmowania decyzji.

Zakup ziemniaków nawet w dużych ilościach nie stanowi żadnego problemu, ponieważ są od tego specjalne hurtownie. Warzywa przechowuje się tak, aby maksymalnie ograniczyć wszelkie straty związane z magazynowaniem. W hurtowniach często przeprowadza się inwentaryzację, aby móc określić, ile ziemniaków jest zdatnych do sprzedaży i spożycia. Kupując w takich miejscach masz pewność co do trafności Twojego wyboru. Nie ma się czemu dziwić, gdyż hurtownie muszą dbać o jakość oraz świeżość produktów.