Zastosowanie taśmy PET

Zastosowanie taśmy PET

16 maja 2020 Przemysł / Produkcja 0

 

Obecnie rynek pracy potrzebuje coraz więcej osób zaangażowanych w transport towarów. Wynika to z coraz szybszego rozwoju gospodarki, a co za tym idzie większej wymiany dóbr. Zarówno zapotrzebowanie na kierowców i magazynierów jak i płace w tym sektorze gospodarki zwiększają się z roku na rok. Warto zastanowić się nad tym, jakie obowiązki spadają na pracowników branży transportowej oraz czy jest to opłacalne zajęcie. Na te i inne pytania odpowiedzi szuka coraz więcej osób, w związku z rosnącym zainteresowaniem zawodami związanymi z transportem i magazynowaniem towarów.

Ważna jest umiejętność spinania taśmą PET

taśma spinająca petZ transportem towarów najwięcej wspólnego mają dwie grupy zawodowe: magazynierzy oraz kierowcy. Ci pierwsi przygotowują towar, a ich narzędziem pracy często jest taśma spinająca pet oraz czytnik kodów kreskowych lub QR. To na nich spada odpowiedzialność za odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie wysyłanego materiału. Często, kiedy są to całe palety towaru, którego gabaryt nie pozwala na komfortowe ułożenie go, tylko spinanie taśmą pozwala na przygotowanie wysyłki. Odpowiednio zabezpieczony i przygotowany towar magazynier pakuje na samochód dla kierowcy, którego zadaniem jest przetransportować go do miejsca docelowego. Magazynierzy zajmują się także odbiorem towaru dostarczanego do firmy i zwykle w przypadku złego zabezpieczenia towaru, na przykład poprzez brak spięcia go taśmą pet, to właśnie oni muszą zdejmować go z auta i układać ponownie na paletach. Jest to często ciężka i męcząca praca, wymagająca cierpliwości, umiejętności logicznego myślenia oraz zmysłu logistycznego. Aby zostać kierowcą potrzebne jest nam prawo jazdy uprawniające nas do kierowania pojazdem, którym chcemy przewozić towary. Również dla niego ważne jest, aby towar był należycie zabezpieczony. Od tego zależy w dużej mierze bezpieczeństwo jego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego często kierowcy mimo iż zwykle nie mają takiego obowiązku, sami jeszcze raz sprawdzają czy palety zapakowane na ich auto są dobrze zabezpieczone i spięte taśmą.

Zarówno praca magazyniera jak i kierowcy jest bardzo potrzebna dla gospodarki i jej efekty możemy oglądać niemalże na każdym kroku, na przykład udając się na zakupy do marketu. Bez nich sklepy nie byłby zaopatrzone, a fabryki stałyby z powodu braku surowca. Zarobki dla obu tych zawodów różnią się, zwykle są zależne od kompetencji i stażu pracy, jednak w obu przypadkach można liczyć na zdecydowanie więcej niż najniższa krajowa. Najmniej zarobi magazynier, który zajmuje się jedynie uzupełnianiem dokumentacji i ważeniem pojazdów, a na najlepsze stawki może liczyć kierowca auta ciężarowego, jeżdżący w transporcie międzynarodowym.