Zastosowanie montażownicy do kół osobowych

Zastosowanie montażownicy do kół osobowych

27 maja 2021 Motoryzacja i Transport 0

Wśród sprzętów dla fanów motoryzacji, którzy chcą jak najbardziej zadbać o swój pojazd, są takie, z których może korzystać każdy oraz te bardziej zaawansowane, jak na przykład montażownice do kół osobowych. Ze względu na cenę i gabaryty są urządzeniem zarezerwowanym raczej dla warsztatów i wulkanizatorów. To właśnie tam ilość samochodów osobowych, która przewija się w ciągu dnia, może zwracać koszty tak dużego zakupu.

Gdzie używa się montażownic do kół osobowych?

montażownica do kół osobowychSamochody osobowe wymagają wymiany opon, co najmniej dwa razy w roku, jednak nie jest to częstotliwość na tyle duża, aby zwrócił się koszt zakupu montażownicy do własnego garażu. Dlatego też sprzęty tego typu są produkowane w dużo większych rozmiarach, jak typowe urządzenie, które ma się znaleźć w warsztacie. Jego budowa i użytkowanie nie są skomplikowane, jednak wymagają dużego nakładu pracy człowieka. Głównie w przypadku masywniejszych kół, na przykład w pojazdach terenowych czy dostawczych. Najlepsze modele montażownic posiadają silnik elektryczny, który obraca koło. Jest to system dużo wydajniejszy, który zmniejsza wysiłek pracownika. Opony mają różne typy i powstają coraz nowsze, przez co warto aby montażownica do kół osobowych potrafiła obsługiwać kilka rodzajów. Dzięki temu można przyjąć większą ilość klientów, którzy posiadają pojazdy z typem opon o niskim profilu lub run flat. W parze z montażownicą idą również wyważarki do kół, co jest kolejnym z powodów, dlaczego jest to sprzęt przeznaczony dla warsztatów i wulkanizatorów. Wygodę i praktyczność sprzętu zapewniają ramiona pomocnicze i zmienne prędkości obrotowe stołu. Warto wybrać sprzęt z tymi cechami, aby obsługa była jeszcze bardziej komfortowa. Zoptymalizowana szybkość pracy w przypadku bardziej nietypowych opon sprawia, że będzie to sprzęt, który poradzi sobie z każdą sytuacją. Dodatkowe elementy, które również wpłyną na wygodę pracy, to zastosowanie rolek dociskowych czy unowocześnianie stopki montażowej, która pozwala na zrezygnowanie ze stosowania łyżek, które były obecne w starszych modelach.

Wybranie odpowiednich montażownic do kół osobowych może znacznie wpłynąć na to w jakim tempie będzie pracował warsztat. Dobór urządzenia do różnorodności opon sprawi, że będzie można obsłużyć większą ilość klientów a automatyka ułatwi zadanie pracownikom. Jest to sprzęt z wyższej półki, który przez gabaryty i rzadkie użytkowanie nie zawsze znajdzie swoje miejsce w garażach fanów motoryzacji. Jest raczej przeznaczone dla warsztatów i wulkanizatorów.