Zastosowania wyświetlaczy LED

Zastosowania wyświetlaczy LED

25 stycznia 2021 Usługi / Produkcja 0

Wielkopowierzchniowe wyświetlacze, zwane również telebimami, pełnia olbrzymią rolę. Dzięki nim bowiem możliwe jest czytelne wyświetlanie treści, w tym tych marketingowych, w każdych warunkach oświetleniowych. Wybierając odpowiedni wyświetlacz do profesjonalnych zastosowań, należy zwrócić uwagę na technologię, w jakiej wyświetla on obrazy.

Główne zalety wyświetlaczy LED

led - wyświetlaczOd wyświetlaczy, których używa się do profesjonalnych zadań, wymaga się więcej od tych, z których korzystamy w domowych warunkach. Dlatego też wyświetlacze wielkopowierzchniowe, wykorzystywane podczas organizacji różnego typu eventów i konferencji, musza być jak najwyższej jakości. Najlepiej, by były to ekrany wykonane w technologii led – wyświetlacz ledowy jest bowiem w stanie wyświetlać czytelny obraz w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych. Przykładem mogą być różnego rodzaju konferencje, czy też eventu, gdzie tego typu wyświetlacze są wykorzystywane głownie do wyświetlania różnego rodzaju treści marketingowych i prezentujących na przykład jakąś usługę czy nowy produkt. Duże eventy dobywają się zazwyczaj w halach targowych czy dużych salach konferencyjnych, gdzie jest bardzo silne, punktowe oświetlenie. W takich warunkach, wyświetlacze wykonane w technologii LCD byłby zupełnie nieczytelne, ze względu na bardzo niską jasność jak również znacznie słabszy kontrast. Nie jest to oczywiście jedyna przewaga wyświetlaczy LED nad tymi wykonanymi w technologii LCD. Warto tutaj bowiem podkreślić także znacznie większą energooszczędność paneli ledowych, w porównaniu do ich ciekłokrystalicznych odpowiedników. Dzięki temu, używanie nawet bardzo dużych ekranów LED prze bardzo długi czas nie będzie się wiązało z koniecznością zapłaty bardzo wysokich rachunków za użycie energii elektrycznej. Właśnie dlatego również wyświetlacze LED są często używane jako interaktywne bilbordy, gdyż koszty ich eksploatacji są bardzo niskie. Co więcej, nie bez znaczenia jest także fakt, że wyświetlacze wykonane w tej technologii są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak również niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki temu z takich paneli ledowych można korzystać również na wolnym powietrzu, bez obawy o ich uszkodzenia podczas opadów deszczu.

Do wyświetlania treści w użytku profesjonalnym trzeba użyć odpowiedniej jakości paneli. Powinny się one cechować bardzo dobrym kontrastem, nasyceniem barw oraz jasnością, która pozwoli na używanie ich w każdych warunkach. Takim rodzajem paneli są panele LEDowe, które można wykorzystywać na przykład w roli bilboardów.