Zalety pieluch tetrowych

Zalety pieluch tetrowych

11 września 2020 Rodzina i dzieci 0

 

Jedne z obowiązkowych, a zarazem lubianych elementów wyprawki dla dziecka to pieluchy tetrowe. Większość kobiet nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez nich podczas pielęgnacji oraz opieki nad dzieckiem. Pieluszki tetrowe używane są praktycznie do wszystkiego, dlatego mają w sobie wiele zalet i warto zaopatrzyć się w ich kilka lub według uznania nawet kilkanaście sztuk, ponieważ są naprawdę niezastąpione.

Czy warto kupić pieluszki tetrowe?

miękkie pieluchy tetrowe białePewnie każda matka zgodzi się z tym, że pieluszki tetrowe bardzo pomagają w wielu sytuacjach. Ważne, by jednak podczas kupna wybierać pieluszki od sprawdzonych polskich producentów, wykonane w całości z naturalnego materiału, jakim jest bawełna. Tkanina ta jest naturalna, w pełni bezpieczna dla dziecka, chłonna oraz przepuszczająca powietrze, a przy tym delikatna dla skóry. Dodatkowo pieluszki tetrowe można prać w bardzo wysokich temperaturach, szybko schną i są łatwe w prasowaniu. Pośród wielu zastosowań pieluszek tetrowych, produkt ten idealnie sprawdza się podczas odbijania po wypiciu mleka, jako ochrona naszego ubrania. Pieluszki można wykorzystać również w trakcie przewijania lub podczas wizyty u lekarza, ponieważ możemy podłożyć je pod dziecko. Miękkie pieluchy tetrowe białe często służą także, jako przytulanka pod buzię dziecka podczas snu, lub w czasie upałów jako lekkie i przewiewne okrycie. Warto mieć je zawsze pod ręką szczególnie w czasie karmienia dziecka do otarcia ulewającego się mleka. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując pieluszki z tetry? Najlepiej, zobaczyć i dotknąć produkt, by ocenić jakość materiału oraz wymiar pieluszki. Dlatego podczas wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na gramaturę – im większa masa tetry, tym większa wytrzymałość i chłonność materiału – oraz rozmiar pieluszki tetrowej, z których najpopularniejsze to 60 cm x 80 cm, 70 cm x 80 cm i 80 cm x 80 cm. A największym zainteresowaniem cieszą się w szczególności, wymienione jako ostatnie pieluszki w kształcie kwadratu. Pieluchy tetrowe są świetną alternatywą do pieluch jednorazowych, w szczególności polecane dla dzieci ze skłonnościami do alergii skórnych oraz podrażnień.

Tetrowe pieluszki wielokrotnego użytku ze względu na swą uniwersalność są jednym z podstawowych elementów, które znajdują się w wyprawce kobiety w ciąży. Obecnie na rynku znajdziemy pieluszki tetrowe w standardowym kolorze białym, jak również w dowolnej przez nas wybranej barwie, dzięki czemu mogą być także piękną dekoracją. Pieluszki tego typu są również bardzo tanie, więc z łatwością możemy w szybki sposób, wymienić je ma nowe.