Zalety i badania nad elektrodami samoprzylepnymi

Zalety i badania nad elektrodami samoprzylepnymi

11 lutego 2020 Sport i zdrowie 0

Dostępna literatura na temat stosowania TENS do łagodzenia bólu często dostarcza sprzecznych dowodów, być może częściowo z powodu nieodłącznych problemów z planowaniem badania. Konwencjonalne TENS mają tendencję do szybkiego działania przeciwbólowego, ale dość szybko tracą swój efekt po wyłączeniu stymulacji.

Trzeba wiedzieć, jak używać elektrod samoprzylepnych

okrągłe elektrody samoprzylepneElektrod nie należy nakładać na otwarte rany lub na opuchnięte, zakażone lub zapalne obszary lub wykwity skórne (np. Zapalenie żył, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki itp.). Długoterminowe skutki przedłużonego stosowania stymulacji elektrycznej są nieznane. Przyjrzeliśmy się uważnie urządzeniom, porównując funkcje, w tym poziomy intensywności, aby pomóc Ci podjąć decyzję. Im więcej poziomów intensywności masz, tym większa kontrola nad mocą wyjściową. Istnieje inna metoda kontroli bólu zwana „TENS” („przezskórna elektryczna stymulacja nerwów”). TENS wysyła małe prądy elektryczne do nerwów w twoim ciele, poprzez okrągłe elektrody samoprzylepne umieszczone na skórze. Lekarze uważają, że te prądy elektryczne blokują sygnały bólu wywoływane przez raka. Niektóre maszyny TENS są łatwe do noszenia ze sobą, dzięki czemu możesz leczyć się gdziekolwiek jesteś. Oprócz tego, że ma działanie hamujące na neurony, TENS może wpływać na pozagrupowe, malejące ścieżki bólu. Gdy maszyna jest ustawiona na niską częstość tętna, znaną również jako „Niska częstotliwość” lub „akupunktura” TENS (2–5 Hz), stymuluje organizm do wytwarzania tych endorfin. Poprzez selektywnie ekscytujące włókna nerwowe A-beta w skórze za pomocą TENS, ilość bolesnej stymulacji przenoszonej przez włókna A-delta o mniejszej średnicy i włókna C można zmniejszyć, powodując segmentacyjne hamowanie. Dzieje się tak, gdy TENS jest ustawiony na wysokie częstości tętna, znane jako „wysoka częstotliwość” lub „konwencjonalna” TENS (90-130 Hz), co powoduje zamknięcie bramki przeciwbólowej. Jednostki TENS mogą być używane więcej niż raz dziennie, a każda z nich ma własne instrukcje dotyczące czasu, umieszczenia elektrody i innych zmiennych. Przegląd z 2012 r. sugeruje, że czas trwania leczenia bólu zwiększa się po wielokrotnych zabiegach TENS. Powtórzenie to może jednak również zwiększyć prawdopodobieństwo wykształcenia przez osobę tolerancji na leczenie.

Prawie wszystkie dwukanałowe maszyny TENS mają niezależną kontrolę intensywności dla każdego kanału. Pozwala to na zwiększenie i zmniejszenie siły leczenia na każdym kanale. Pacjenci przekonali się, że większość nowoczesnych urządzeń TENS można teraz ładować. Zazwyczaj są one droższe, ale z czasem będą prawdopodobnie kosztować mniej, ponieważ nie trzeba wymieniać baterii.