Zakup sprowadzanych ciągników siodłowych

Zakup sprowadzanych ciągników siodłowych

11 sierpnia 2020 Motoryzacja i Transport 0

Imprezy postapokaliptyczne, inspirowane wieloma popularnymi filmami cieszyły się ciągle ogromnym zainteresowaniem zarówno miłośników fantastyki, jak i widzów, odwiedzających tłumnie pokazy. Niewiele osób zdawało jednak sobie sprawę iż coraz częściej takie imprezy przyciągały nie tylko samych miłośników ciężkiej fantastyki, ale również ich pojazdy, które również wzorowane były na samochodach filmowych, i nierzadko przyciągały większą uwagę niż sami uczestnicy imprez.

Tanie ciągniki siodłowe w dobrym stanie

sprzedaż ciągników siodłowych bezwypadkowychNajwięcej takich pojazdów można było oczywiście zobaczyć za granicą, choć i na naszych imprezach pojawiały się coraz częściej. Były to w większości przerobione samochody osobowe, i nie należały do pojazdów bardzo spersonalizowanych, często służąc właścicielom jako transport poza pokazami. Nam jednak zamarzył się wielki pojazd ciężarowy, silnie przerobiony, choć nadal posiadający pozwolenia drogowe, mimo wyglądu. Dalekozasięgowy ciągnik siodłowy był idealną podstawą do stworzenia takiego pojazdu, choć w kraju takie maszyny były stosunkowo rzadko spotykane, gdyż żadna trasa nie była wystarczająco długa, by takie maszyny były opłacalne na dłuższą metę. Interesujące nas odmiany ciągników znaleźliśmy w dużej firmie, prowadzącej sprzedaż ciągników siodłowych bezwypadkowych, w której ofercie znajdowały się najpopularniejsze maszyny o średnim zasięgu, jak i właśnie samochody dalekozasięgowe. Były one sprowadzane głównie z Ameryki, gdzie wykorzystywano je na trasach międzystanowych, i bez większego problemu nadawały się do odbywania tras z ładunkami wielkogabarytowymi. Wszystkie pojazdy jakie oglądaliśmy na parkingu firmy posiadały wszelkie ważne przeglądy techniczne, i były dopuszczone do natychmiastowego ruchu drogowego bez konieczności dodatkowych kontroli czy modyfikacji. Z racji iż pojazdy interesujące nas najbardziej posiadały odmienne standardy mocowań naczep, oraz siodła o innej średnicy, do każdego samochodu można było od ręki dostać przejściówki, umożliwiające bezproblemowe zamocowanie przyczep w standardzie europejskim, jeśli nabywca takowe posiadał.

Mimo iż niemal wszystkie ciężkie ciągniki były sprowadzane, ich cena była tylko nieznacznie wyższa od maszyn o średnim zasięgu, więc były dość ciekawą alternatywą dla wielu firm poszukujących samochodów o najwyższej ładowności i uciągu. Ogromna moc silnika była również bardzo ważną cechą również dla nas, gdyż oznaczała możliwość zastosowania mnóstwa modyfikacji karoserii bez obciążania napędu i ryzyka awarii.