Zakup kominka z płaszczem wodnym

Zakup kominka z płaszczem wodnym

8 grudnia 2020 Budowa 0

W centralnym pomieszczeniu każdego z moich domów (począwszy od rodzinnego, a skończywszy na obecnym) stoi piękny kaflowy kominek. Nie wyobrażam sobie nawet, że takiego elementu wyposażenia mieszkania mogłabym nie posiadać. To bowiem nie tylko palenisko, które ogrzewa pomieszczenie, ale coś znaczenie więcej — swoisty synonim rodzinnego ciepła, codziennej zadumy nad światem oraz jego pięknem i przemijalnością. Gdy kupowałam nowy dom, wiedziałam, że musi w nim stanąć kominek moich marzeń, a zatem taki, który posiadała moja prababcia.

Kominek w mojej warszawskiej rezydencji

intensywne kominki z płaszczem wodnym - WarszawaMogłoby się wydawać, że stare ceramiczne, wypalane kafle nie będą pasowały do nowoczesnej rezydencji, w jakiej aktualnie mieszkam wraz z mężem oraz trójką naszych dzieci. Nic bardziej mylnego! Posiadane przeze mnie palenisko jest niezwykle nowoczesne, pomimo użycia staromodnych technik tworzenia jego obudowy. Samo wnętrze komina zostało tworzone z nowoczesnej stali i pokryte nieogrzewającym się szkłem. Najistotniejsze jest jednak to, czego nie widać gołym okiem. Kiedy dowiedziałam się, że można zamówić kominek, który nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale także wodę, wiedziałam, że muszę taki mieć! Dość długo szukałam odpowiedniej oferty tego typu. Jak się okazało, istnieją trzy polskie miasta, w których zakupimy dobrej jakości intensywne kominki z płaszczem wodnym – Warszawa, Poznań i Kraków. Z oczywistych względów swoje domowe palenisko zamówiłam w stolicy. Nie żałuję tego wyboru! Firma, którą zamówiłam, spełniła wszelkie moje oczekiwania względem kupowanego towaru oraz jego szybkiej i prawidłowej instalacji. Dziś mogę się cieszyć z posiadania kominka, który wygląda bardzo podobnie jak ten, który stał w izbie mojej prababci. Ten dodatkowy sentymentalny charter paleniska sprawia, że jest ono mi jeszcze bliższe. Patrząc na ogień, wspominam dawne czasy i czuję jakbym była bliżej moich bliski, którzy już odeszli z tego świata. W dodatku nowoczesne rozwiązania techniczne zastosowane przy budowie mojego kominka sprawiły, że mogę cieszyć się mniejszymi rachunkami za prąd oraz ciepłą wodę. 

Każdej osobie, która posiada sentymentalne podejście do przedmiotów oraz ceni sobie ich estetykę i niepowtarzalność, z serca polecam zakup nowoczesnego kominka kaflowego. Tego typu zakup z pewnością będzie dobrą inwestycją. Warto pamiętać, że dzięki zastosowaniu płaszcza wodnego współczesne domowe paleniska mogą nie tylko ogrzewać pomieszczenia, ale także wodę. Zyskując piękną dekorację naszego salony, jednocześnie oszczędzamy więc na rachunkach!