Żakiet noszony do spodni

Żakiet noszony do spodni

26 maja 2020 Trendy i inspiracje 0

 

Ponadczasowa elegancja znów wraca na salony. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, coraz częściej stawiają na klasyczne stylizacje, które przydają się przede wszystkim w ich pracy lub przy prowadzeniu firmy. Z tego powodu cieszą się zapewne producenci eleganckich ubrań. W sklepach pojawia się coraz więcej mniej lub bardziej oficjalnych, które nosimy na różne okazje. Wiele kobiet bardzo mocno upodobało sobie elegancki styl również na co dzień, do którego dobrać można bardziej causalowe elementy garderoby.

Najmodniejsze żakiety w tym sezonie

dłuższe żakietyW dzisiejszych czasach wiele młodych osób stawia na robienie kariery w pracy na etacie lub we własnych biznesach. W takim zajęciach zarobkowych często kluczowy staje się wizerunek. Im jest on bardziej elegancki, tym jest uważany za bardziej profesjonalny. W związku z tym rośnie popyt na elegancką garderobę. Mężczyźni coraz częściej kupują garnitury, natomiast kobiety mają nieco większe pole do popisu. Mogą wybierać pośród damskich garniturów, garsonek czy też eleganckich sukienek. Ostatnio hitem mody są dłuższe żakiety, które styliści zalecają nosić do wąskich spodni. Im bardziej oficjalna okazja, tym kolor takiego zestawu powinien być bardziej stonowany. Wiele kobiet, jednak, ubiera się elegancko na co dzień, bez specjalnej okazji. I tutaj doskonale sprawdzają się dłuższe żakiety w wyrazistych, często dość pstrokatych kolorach, połączone, na przykład, z jeansowymi rurkami. Elegancja może mieć bowiem bardziej casualowy wydźwięk. Marynarka, bez względu na swoją długość, powinna być odpowiednio dopasowana do sylwetki. Zbyt duża może wyglądać niechlujnie, a zbyt mała będzie nie tylko niewygodna, ale mało elegancka. Dłuższe żakiety mają różne kroje, od zupełnie prostych, przez mocno wytaliowane. Możemy też wybierać spośród marynarek zapinanych na guziki, na zamki, a także zawiązywanych lub zapinanych w pasie za pomocą specjalnego paska. Wiele osób, które ma nietypowe wymiary, decyduje się na szycie marynarek na wymiar. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli na co dzień zarabiamy w dużej mierze swoim wizerunkiem.

Żakiet jest bardzo praktycznym elementem damskich stylizacji. Nie tylko uzupełnia nasz wizerunek, ale też chroni przez zimnem w chłodniejsze dni. Na dzień dzisiejszy bardzo modne są dłuższe żakiety, które styliści proponują zestawiać z wąskimi spodniami. W zależności od okazji, możemy założyć bardzo elegancki żakiet lub taki bardziej casualowy, w bardziej sportowym stylu. Żakiety pasują nie tylko do spodni, ale też do sukienek. Wszystko zależy od naszej koncepcji.