Wynajem samochodu dostawczego na Śląsku

Wynajem samochodu dostawczego na Śląsku

25 listopada 2020 Motoryzacja i Transport 0

W łatwy i szybki sposób można w każdym polskim mieście wypożyczyć samochód osobowy. Inaczej jednak wygląda kwestia aut dostawczych. Niestety te są dostępne o wiele rzadziej i tylko w wybranych miejscach. Dlaczego tak się dzieje? Czy możemy zatem wynająć półciężarówki na terenie Śląska, a jeśli tak, to gdzie to najlepiej zrobić i na co zwrócić uwagę, podpisując umowę? Na te i inne pytania postaram się Wam dzisiaj pokrótce odpowiedzieć.

Szybki wynajem dostawczaków na Śląsku 

szybki wynajem samochodów dostawczych w katowicachWypożyczanie półciężarówek nie jest w modzie i chyba właśnie dlatego nie wszędzie jest to możliwe. Pamiętajmy, że wiele osób ma prawo jazdy kategorii B, jednak nie zawsze tego typu dokument upoważnia do prowadzenia dostawczaka. Wszystko zależy od wagi auta — pojazdem do 3,5 ton można kierować, posiadając prawo jazdy kategorii B, a takim, które jest cięższe już nie (wówczas potrzebujemy dokumentu kategorii C). Jeśli chodzi o szybki wynajem samochodów dostawczych w Katowicach znajdziemy kilka sprawdzonych wypożyczalni. W każdej z nich klienci mogą podpisać umowę na wynajem jednego z kilku modeli kamionetek. Oczywiście należy brać pod uwagę posiadane przez siebie uprawnienia do kierowania takim pojazdem. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Nade wszystko na stan techniczny półciężarówki. Najlepiej wypożyczyć samochód dostawczy, który ma nie więcej niż trzy lata, a zatem jest jeszcze serwisowany w firmowym salonie. Istotne jest także wyposażenie pojazdu. Oczywiście klimatyzacja jest dostępna w każdym samochodzie, ale inne gadżety typu regulowane podłokietniki lub czujniki parkowania nie zawsze są oczywistością. Ceny wynajmu półciężarówki w stolicy województwa śląskiego należą do umiarkowanych. Zagraniczni i polscy kontrahenci firm wypożyczający auta nie narzekają na tego typu śląskie placówki. W pakiecie cenowy są oczywiście wszelkie opcje pomocy w razie wypadku. Samochody bywają dodatkowo ubezpieczone od wszelkiego typu zdarzeń niepożądanych, a w razie wystąpienia jakichś problemów technicznych do dwudziestu minut klient otrzymuje inny wóz. Zepsuta kamionetka jest natychmiast holowana do wyznaczonego mechanika.

Klienci wypożyczalni samochodowych mieszących się w Katowicach zachwalają te firmy. Są zadowoleni nie tylko z niewygórowanych cen wynajmu wozów, ale także z dobrej jakościowo oferty. Przeważnie dostępne od ręki dostawczaki to kilkuletnie pojazdy, które są w znakomitym stanie technicznym i blacharskim. W dodatku pojazdy te mają wszelkie dodatkowe pakiety ubezpieczeń oraz stosunkowo bogate wyposażenie. Podpisując umowę wynajmu, pamiętajmy jednak o bardzo dokładnym jej przeczytaniu.