Wynajem przenośnych urządzeń prądotwórczych

Wynajem przenośnych urządzeń prądotwórczych

3 grudnia 2020 Urządzenia / Maszyny 0

Dostęp do stałego źródła zasilania przydaje się w wielu miejscach, więc agregaty prądotwórcze wykorzystywane są zarówno w zakładach pracy jak i na placach budowy. Nie każda firma posiada wystarczający budżet by zaopatrzyć się w nowe urządzenia, dlatego też coraz więcej miejsc pracy, zwłaszcza tymczasowych, wyposaża się w agregaty pochodzące z jednej z wielu wypożyczalni, działających na terenie kraju. Wynajem urządzeń jest bowiem niejednokrotnie bardziej opłacalny niż zakup nowego agregatu ze sklepu.

Renomowane wypożyczalnie urządzeń prądotwórczych

wypożyczalnia agregatów prądotwórczychPo przenośne agregaty prądotwórcze sięgają również prywatni użytkownicy, choćby podczas kilkudniowych wyjazdów na działki, gdzie nie ma stałego dostępu do energii elektrycznej, jak również entuzjaści wypraw terenowych. Każda wypożyczalnia agregatów prądotwórczych posiada więc bardzo zróżnicowany inwentarz, w którym każdy użytkownik znajdzie urządzenie idealne do jego potrzeb. Małe, przenośne agregaty, idealne do zasilania urządzeń elektrycznych mających niski pobór energii są bodaj najbardziej popularnymi generatorami, aczkolwiek przemysłowe agregaty są również często wynajmowane, zwłaszcza w sytuacjach awarii prądu w sklepach lub obiektach użytkowych. Wiele wypożyczalni współpracuje aktywnie z firmami budowlanymi, zaopatrując je w agregaty o wysokiej mocy na czas trwania projektu lub prac remontowych. Zazwyczaj są to agregaty zamontowane na przyczepach, mające możliwość relokacji, aczkolwiek posiadające podobną moc do dużych agregatów przemysłowych. Koszty wynajmu mogą różnić się w zależności od rodzaju wielkości urządzenia i czasu, na jaki wynajmujący chce wypożyczyć dane urządzenie. Długotrwały wynajem jest często najbardziej atrakcyjny cenowo, aczkolwiek na takowy najczęściej decydują się duże firmy, potrzebujące stałego zasilania do urządzeń elektrycznych. Znacznie częściej zdarza się iż agregaty wynajmowane są przez osoby prywatne zaledwie na kilka dni, zwykle na czas wyjazdu w miejsca wypoczynkowe bez źródła zasilania, choć taki wynajem nadal pozostaje w bardzo przystępnym progu cenowym, a koszty wynajęcia są nieporównywalnie niższe od ceny nowego urządzenia.

Wynajęty sprzęt można odebrać osobiście, aczkolwiek w przypadku wynajmu agregatów wielkogabarytowych i przemysłowych wypożyczalnie dostarczają urządzenie na wybrane miejsce w ramach umowy wynajmu. Podobnie rozwiązywany jest tymczasowy wynajem w sytuacjach awaryjnych, kiedy to agregaty dostarczane są na wybrane miejsce wyłącznie na czas trwania awarii.