Wynajem pracowników tymczasowych

Wynajem pracowników tymczasowych

16 maja 2020 Usługi / Produkcja 0

Już podczas studiów zrozumiałam, ze moim najbliższym celem zawodowym stanie się otwarcie własnej działalności. Podczas studiów sporo pracowałam, zdobywałam różnorodne doświadczenia, miałam to szczęście, że udało mi się całkiem sporo doświadczeń zdobyć w najbardziej interesującej mnie dziedzinie, która była rekrutacja. Odbyłam kilka dobrze płatnych staży w agencjach doradztwa personalnego, tak wiec po studiach dysponowałam już całkiem sporym doświadczeniem i mogłam szukać pracy.

Agencja pracy tymczasowej

profesjonalny outsourcing pracownikówWiedziałam bowiem, że nie od razu dam radę ruszyć ze swoją własną działalnością. Potrzebowałam zdobyć jeszcze więcej doświadczenia, zgromadzić kapitał i zdobyć to, co jest  w tej branży najcenniejsze, czyli kontakty. Po kilku latach pracy w agencji doradztwa personalnego, jednej z najbardziej prestiżowym w mieście, poczułam, że to jest właśnie odpowiedni moment na rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Otworzyłam swoja własną agencję pracy tymczasowej, która niemalże od samego początku bardzo dobrze prosperowała. Większość moich klientów poszła za mną, wiec miałam już od samego początku sporo zleceń. Największym zainteresowaniem klientów cieszy się profesjonalny outsourcing pracowników. Wynajem pracowników to bardzo wygodna sprawa dla firm, które maja okresowe nawały pracy i potrzebują pracowników jedynie na jakiś niezbyt długi okres, na przykład na czas jakiegoś dużego projektu lub w okresie urlopowym. Dla firm bardzo wygodna jest taka forma zdobywania pracowników, ponieważ dzięki skorzystaniu z usług pośrednictwa pracy nie musi zatrudniać tych pracowników u siebie, wszystkie kwestie formalno-prawne bierze na siebie  bowiem agencja wypożyczająca pracowników. Tak więc nie ma tutaj mowy o ochronie przed zwolnieniami i tym podobnych sprawach, ponieważ dana firma w ogóle nie jest pracodawca danego pracownika i zobowiązana jest to korzystania z jego usług jedynie w okresie, jaki został zawarty w umowie z agencja pośrednictwa pracy. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla biznesu, z którego firmy bardzo często i chętnie korzystają.

Każda firma od czasu do czasu miewa okresy, kiedy pracy jest tak dużo, że nawet siedzący po godzinach pracownicy nie dają rady wszystkiego wykonać. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest skorzystanie z agencji pośrednictwa pracy i wypożyczenie pracowników. Jest to bardzo wygodne, wypożyczamy bowiem pracowników jedynie na okres, który nas interesuje, nie musimy podpisywać z nimi umowy, ponieważ ta jest zawarta między agencja i pracownikami i płacimy jedynie niewielką prowizję za ich wypożyczenie.