Wykorzystanie folii basenowych

Wykorzystanie folii basenowych

10 kwietnia 2019 Działka 0

 

Posiadanie własnego basenu na obrzeżach domu to w obecnych czasach oznaka prestiżu i wysokiej pozycji społecznej. Własne kąpielisko zapewnia miły wypoczynek nad wodą bez konieczności podróży na zatłoczone baseny miejskie i kąpieliska publiczne. Aby cieszyć się w stu procentach z basenu na własnym podwórku należy przyłożyć się bardzo solidnie nie tylko do jego budowy, ale także do tego, żeby dbać o niego każdego dnia.

Folie do basenu

folia do basenuW basenie najważniejsza jest jego szczelność i podczas budowy wyspecjalizowani wykonawcy bardzo solidnie przykładają się do tego zagadnienia. Bardzo pomocna przy tym bywa odpowiednia folia do basenu, która pełni rolę hydroizolacji. Podczas budowy basenu często wykorzystuje się ją jako uszczelnienie wylewki betonowej w basenach budowanych w tej technologii, ale w ostatnim czasie używa się jej także w inny sposób. Folia basenowa jest stosowana jako wierzchnia warstwa niecki basenowej. Folie używane w ten sposób są dodatkowo zbrojone, aby nie uległy uszkodzeniu na skutek jej użytkowania. Z reguły są wykonane z materiału PVC w kolorze odpowiednim dla danego basenu. Kolor jest z reguły niebieski, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyłożenie przybrało dowolny inny kolor, jak na przykład zielony lub różowy. Oczywiście najczęściej basen kojarzony jest z niebieskim wyłożeniem i jest to najczęściej wybierany wzór. Odpowiednie ułożenie folii i dopracowanie detali zapewnia nam dość skuteczną szczelność i estetyczny wygląd folii. Warto to zadanie zlecić osobom, które słyną z dokładności wykonania, gdyż ewentualne błędy wykonawcze mogą się odbić na jakości i estetyce basenu, a to będzie już ciężko później naprawić. Folie do basenów występują także w rodzajach, które mają odmienne zadanie niż hydroizolacja. Pewna grupa folii służy do wierzchniego krycia tafli wody basenu, w celu jego ochrony przed zanieczyszczeniem i uciekaniem z niego ciepła. Tego rodzaju folie to produkty wykonane z folii bąbelkowej, która w skuteczny sposób unosi się na tafli wody i chroni ją przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami.

W celu wybrania odpowiedniej folii należy podobnie jak w wielu innych sprawach udać się do specjalistów. Najlepsze pod tym względem są sklepy specjalistyczne oferujące swoje produkty basenowe. W nich od sprzedawcy dowiemy się wielu ciekawych i ważnych dla nas rzeczy związanych z planowanym zakupem folii. Warto do tego zauważyć, że wykonaniem na przykład hydroizolacji również nie powinniśmy zajmować się sami tylko polegać na doświadczeniu innych.