Wybór wiszących lamp do salonu

Wybór wiszących lamp do salonu

5 kwietnia 2019 Dom i wnętrza 0

Nareszcie udało się zakończyć wszystkie formalne kwestie związane z odbiorem budowlanym naszego nowego domu! W końcu możemy się zacząć pakować i przeprowadzać. Oczywiście zostało jeszcze kilka rzeczy do kupienia. Przede wszystkim brakuje całkiem dużej części mebli oraz wielu elementów oświetlenia. Dwa dni temu odebraliśmy jednak komplet wiszących lamp, które wybraliśmy do salonu.

Oświetlenie salonu: komplet lamp wiszących

lampy wisząceNasz salon został zaprojektowany i urządzony w stylu, który w żartach określiliśmy jako nowoczesna interpretacja nurtu skandynawskiego. Na podłodze mamy więc panele o fakturze drewna i o bardzo jasnym, prawie białym odcieniu. Ściany mają stonowany, szary kolor, a większość mebli jest drewniana i raczej dość surowa. W salonie wzrok przyciągają zdecydowanie dwa niesamowicie wygodne fotele w intensywnie niebieskim kolorze, które postawiliśmy przy stoliku kawowym przed telewizorem. Funkcjonalnie salon dzieli się na część jadalnianą, w której stanął kredens, stół otoczony krzesłami i zawisł wieszak na wino, oraz część wypoczynkową, w której ustawiliśmy regały na książki oraz sprzęt multimedialny. Dość szybko wybraliśmy oświetlenie, które będzie się najlepiej komponowało z takim wystrojem pokoju. Do części jadalnej wybraliśmy lampy wiszące. Zamówiliśmy trzy identyczne lampy, które zostały powieszone dokładnie nad dużym, drewnianym stołem. Zależało nam, żaby stół był duży (przy tym, który stanął w naszym nowym salonie, wygodnie usiądzie aż 12 osób!) i dobrze oświetlony. To niewątpliwie przyda się podczas rodzinnych posiłków oraz wieczorów z przyjaciółmi spędzonych przy grach planszowych, które uwielbiamy. Do części wypoczynkowej również wybraliśmy lampę wiszącą, jednak o znacznie większych gabarytach. Dzięki większej średnicy lepiej rozprasza światło. Oprócz niej kupiliśmy też lampę stojącą, która została umieszczona za fotelem. W ten sposób będzie się doskonale sprawdzać podczas czytania czy robótek ręcznych. Wszystkie kupione przez nas lampy mają czarny kolor i dobrze wpisują się w nowoczesny styl naszego salonu. Udało nam się znaleźć takie lampy, w których można używać żarówek energooszczędnych. Takie rozwiązanie zdecydowanie wpisuje się w ideę domu energooszczędnego, o którym marzyliśmy.

Komplet wiszących lamp, który wybraliśmy do salonu już został umieszczony na swoim miejscu i już cieszy nasze oczy. Nowe oświetlenie doskonale uzupełnia wystrój całego pokoju, a także dodaje mu niepowtarzalnego charakteru. Nie dość, że jest bardzo ładne, to jest też bardzo funkcjonalne i z pewnością będzie nam dobrze służyć przez wiele lat.