Wybór rasowych kotów

Wybór rasowych kotów

27 stycznia 2019 Ogród i rolnictwo 0

Moja mama była bardzo dużym pasjonatem kotów, dlatego też ucieszyłem się kiedy znalazła kolejnego do swojej kolekcji. Oczywiście każdym bardzo dobrze się opiekowała, gdyż wiedziała, że koty odwzajemniają uczucia i na pewno chcą one żyć w komfortowych warunkach. Mama była raczej osobą, która faktycznie dbała o każdego kota, którego posiadała dlatego też myślę, że bez problemu poradzi sobie i z kolejnym brytyjczykiem, którego zamierzałem jej sprawić.

Rasowe koty brytyjskie

rasowy kot brytyjski niebieskiNajbardziej interesowały ją oczywiście koty rasowe brytyjskie niebieskie, które wyglądały zupełnie inaczej niż każdy inny kot, którego widzieliście. Ja szczerze mówiąc nigdy nie spotkałem się z takim kotem i faktycznie chciałem w ogóle sprawdzić ile taki kosztuje. Oczywiście koty rasowe kosztują niemałe pieniądze, pewnie rzędu dwóch czy nawet trzech tysięcy złotych, dlatego myślę, żeby uzbierać dopiero na taki wydatek i kupić jakiegoś rasowego i dopieszczonego kota. Oczywiście warto powiedzieć, że o kota trzeba w odpowiedni sposób dbać. Wiem, że nie jest to takie łatwe i na pewno samodzielnie nie podjąłbym się opieki nad kotem, ale moja mama faktycznie bardzo dobrze się nimi opiekuje i wiem, że każdy kot będzie w odpowiednich rękach. Jeśli chodzi o koty brytyjskie to nie da się ukryć, że są one po prostu piękne. Moja mama zawsze powtarzała, że jeśli miałaby mieć kolejnego kota to na pewno byłby to tak zwany brytyjczyk, czyli kot odpowiedniej rasy. Takiego sobie właśnie upatrzyła i stwierdza, że żadnego innego na pewno by nie chciała. Dlatego też wydaje mi się, że moja mama nadaje się idealnie do opieki nad kotami. Już teraz wyobrażałem sobie jak zajmuje się każdym kotem z osobna. Miała już ich kilka, dlatego na pewno kolejny będzie miał spore towarzystwo. Według mnie oczywiście trzeba o koty zadbać i jeździć z nimi na przykład raz na kilka miesięcy do weterynarza, ale nie powinien to być problem dla nikogo jeśli tylko dana osoba czuję się odpowiedzialna za swoje zwierzę. Moim zdaniem taki ładny rasowy kot brytyjski niebieski jest oczywiście charakterny i na pewno trzeba przemyśleć czy ktoś chciałby takiego kota. Jeśli już podejmiecie odpowiednią decyzję to na pewno będziecie z niej bardzo zadowoleni. Rasowy kot brytyjski niebieski prezentuje się po prostu zupełnie inaczej od każdego kota, którego na pewno będziecie mieli okazję spotkać.

Jeśli tylko zobaczycie kota, który wam się niezwykłe podoba to na pewno będzie to brytyjczyk i faktycznie wyróżniają się one swoim wyglądem. Krótka sierść oraz specyficzny wyraz pyszczka sprawia, że takie koty są na pewno bardzo urokliwe i nie trzeba też poświęcać im dużej uwagi. Moim zdaniem również warto postawić na kota, który jest już wysterylizowany co w znaczący sposób ułatwi mu przystosowanie się do nowego miejsca.