Wybór płynu do soczewek kontaktowych

Wybór płynu do soczewek kontaktowych

3 marca 2019 Piękno i zdrowie 0

Z roku na rok przybywa osób, które rezygnują ze stosowania okularów na rzecz soczewek kontaktowych. Czasami jest to spowodowane trendami w modzie, innym razem wynika głównie z wykonywania zajęć, w których okulary przeszkadzają lub nawet stwarzają realne niebezpieczeństwo dla zdrowia. W związku z rosnącym zainteresowaniem soczewkami rynek został wręcz zalany różnego rodzaju produktami do pielęgnacji takich wyrobów medycznych. Oczywiście każdy posiadać soczewek musi zainwestować przede wszystkim w płyn.

Jaki płyn do soczewek jest najlepszy?

renu płyn do soczewekOczywiście wiele zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania. Wybór jest bardzo duży. Idealny płyn to zazwyczaj taki, który bardzo dobrze czyści, usuwając między innymi osad, nawilża rogówkę oka, jest łagodny i  nie podrażania oczu, zaś jego konsystencja oraz ilość w buteleczce sprawia, że jest wydajny. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje także cena produktu. Czy istnieje idealny płyn do soczewek kontaktowych? Uważam, że tak. Osobiście mogę z ręką na sercu polecić Wam mój ulubiony produkt, czyli renu płyn do soczewek. Czym różni się on od pozostałych produktów tego typu dostępnych na rynku? Przede wszystkim jest on niezwykle wydajny i możemy go kupić w wielu różnych buteleczkach. Kiedy wyjeżdżam zaledwie na weekend, wolę wziąć ze sobą najmniejszą buteleczkę. Z kolei w domu chętnie korzystam z największej, której zakup jest bardzo przystępny cenowo. Oczywiście nie tylko wielkość butelki ma znaczenie. Płyn renu bardzo dobrze nawilża rogówkę oka, nigdy jej przy tym nie podrażniając, idealnie usuwa wszelkie zabrudzenia z soczewki nawet te naprawdę paskudne, jak osad czy piasek, zaś jego konsystencja sprawia, że jest bardzo wydajny. Zwróciłam ponadto uwagę na to, że jego opakowanie jest bardzo wygodne. Specjalny aplikator umożliwia nalanie do pojemnika odpowiedniej ilości płyny bez rozlewania. To bardzo mnie ucieszyło, ponieważ płyn, który posiadałam wcześniej często rozlewałam. Należy ponadto zaznaczyć, że cena płynu renu jest stosunkowo niska.

Każdy użytkownik soczewek kontaktowych musi posiadać przy sobie płyn do ich czyszczenia. Wybór takiego preparatu nie zawsze jest łatwy. Wiele produktów podrażnia oczy lub nie czyści idealnie soczewek. Osobiście polecam płyn firmy renu, ponieważ jest on sprawdzony przez rzesze użytkowników i od lat niezmiennie cieszy się bardzo dobrą opinią. Sama chętnie go stosuję, ponieważ jest bardzo łagodny dla oczu, a co za tym idzie nigdy nie wywołuje ich podrażnień oraz zapewnia idealną czystość moim soczewkom.