Wybór naturalnego gryzaka dla swojego psa

Wybór naturalnego gryzaka dla swojego psa

26 stycznia 2019 koty i inne 0

Dbanie o swojego psa powinno się odbywać na wielu różnych płaszczyznach. Przede wszystkim należy czworonogom oczywiście zapewnić odpowiednią ilość ruchu oraz pożywienie dostosowane do wybranej rasy oraz zdrowia psa. Warto wprowadzić w codzienności swojego pupila pewną rutynę poprzez podawanie posiłków o tej samej porze. To samo dotyczy spacerów – bardzo dobrym pomysłem jest przyzwyczajenie psa do wychodzenia o podobnych godzinach. Dzięki temu życie z psiakiem pod jednym dachem może stać się prostsze.

Urozmaicenie diety psa naturalnymi gryzakami

naturalne gryzaki dla psaJak zadbać o prawidłową dietę swojego psa? Przede wszystkim powinna być ona dostosowana do rasy pupila, a raczej jego rozmiarów. Nie powinno się przekarmiać swojego psa – niestety czworonogi zawsze zjedzą dokładnie tyle karmy, ile człowiek im da, nawet jeżeli dawno będą już najedzone. Nie należy więc z ilością jedzenia przesadzać, aby nie doprowadzić do otyłości pupila. Dieta powinna być bogata w mięso, które jest uwielbiane przez psy. Można pokusić się o różnorodne dodatki oraz warzywa. Niestety dosyć powszechne u psów są alergie pokarmowe. Najczęściej dotyczą one produktów zbożowych, czasem również białka drobiowego. Czy w takim przypadku jest się zmuszonym do całkowitego zrezygnowania z dawania różnorodnych przysmaków swojemu psu? Na szczęście odpowiedź jest przecząca – dla wszystkich pupili bardzo dobrym urozmaiceniem codziennej diety mogą być naturalne gryzaki dla psa. Wykorzystuje się do ich produkcji różnorodne rodzaje mięs, dzięki czemu można znaleźć taki, który będzie odpowiedni dla psów z bardziej wrażliwym układem pokarmowym. Poza tym gryzaki wspomagają dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej – pomagają bowiem usunąć kamień nazębny. Takie przekąski to doskonały sposób na nagradzanie swojego psa podczas nauki nowych komend, z pewnością pupil będzie z nich bardzo zadowolony. Naturalne gryzaki są również dobrą przekąską dla psów, które cierpią na alergię na mięso drobiowe – wystarczy wybrać inne, np. żwacze wołowe, które cieszą się sporą popularnością.

Zadbanie o prawidłową dietę swojego psa może sprawić, że będzie się on cieszył dobrym zdrowiem, a co za tym idzie – jego samopoczucie też będzie dobre. Warto pamiętać o tym, że karmy dla psów są lepszym rozwiązaniem niż dokarmianie psa w ciągu dnia resztkami ze swojego stołu. Jeżeli bardzo chcemy, żeby pies w ciągu dnia miał dostęp do jakichś ciekawych przysmaków, najlepszym pomysłem jest zakup różnorodnych gryzaków, które mogą pozytywnie oddziaływać na jego zdrowie.