Wirtualne wycieczki w marketingu

Wirtualne wycieczki w marketingu

28 marca 2019 Fotografia i sztuka 0

Turystyka w naszym kraju staje się coraz bardziej popularna nie tylko wśród zagranicznych turystów, ale także wśród rodzimych podróżników. Jako naród dojrzeliśmy już wystarczająco, aby docenić korzystne walory aktywnego spędzania wolnego czasu. Cieszy tym bardziej to, że w naszym kraju istnieją setki tysięcy miejsc, które warto zobaczyć i spędzić w nich chwilę czasu. Wystarczy poszukać w sieci informacji o tych miejscach aby wybrać odpowiedni kierunek zwiedzania dla siebie.

Promocyjna wirtualna wycieczka

promocyjne wirtualne wycieczkiW sieci dowiemy się wiele na temat miejsca, do którego chcemy pojechać, od opisu, poprzez cennik ewentualnych biletów, na zdjęciach tego miejsca kończąc. Ostatnio zamiast zdjęć pojawiła się opcja, gdzie możemy uczestniczyć w wirtualnej wycieczce po wybranej lokalizacji. Takie promocyjne wirtualne wycieczki działają na zasadzie zdjęć sferycznych, wykonywanych przez specjalistów na miejscu, którzy łączą zdjęcia w jedną sensowną całość. Dzięki temu użytkownik chcący zwiedzić jakieś miejsce ma ku temu możliwość poprzez zwykłe klikanie myszką. Poruszanie się po wirtualnych zdjęciach odbywa się za pomocą myszki i strzałek umieszczonych na ekranie. Za pomocą lewego przycisku obracamy się po zdjęciu, a za pomocą rolki przybliżamy, lub oddalamy obraz. Jeśli chcemy się poruszyć odrobinę dalej to klikamy na odpowiednią strzałkę, wskazującą kierunek, w którym możemy kontynuować zwiedzanie. Oczywiście sposób sterowania może się nieco różnić, w zależności od zastosowanego rodzaju sterowania, jednak w większości przypadków tak wygląda ogólna zasada działania systemu, a programiści, aby nie mylić zbytnio nowych użytkowników starają się nie odchodzić od tych zasad. Wirtualne wycieczki mogą przedstawiać zarówno jakieś konkretne miejsca, jak muzeum, park rozrywki, lokal gastronomiczny jak i również bardziej rozległe tereny, jak na przykład wycieczki krajoznawcze po okolicach miast lub po samych miastach. Taka wycieczka wirtualna pozwoli nam za tanie pieniądze znaleźć się w jakimś ciekawym miejscu i zdecydować, czy warto pojechać tam osobiście. W dobie współczesnej technologii mamy bardzo duże możliwości poznawcze w tym zakresie.

Firmy, które wykonują zdjęcia sferyczne do wirtualnych wycieczek, to profesjonalne instytucje posiadające nie tylko odpowiedni sprzęt, ale także bogate zaplecze personalne i programowe pozwalające na zrealizowanie zlecenia w pełni kompleksowo. Obecnie trudno jest wypromować swoją ofertę pośród wielu podobnych i konkurencyjnych możliwości, dlatego zdjęcie sferyczne często pozwala na wyprzedzenie konkurencji tworząc bardzo pożądane narzędzie marketingowe.