Wieloczęściowy komplet talerzy w dobrej cenie

Wieloczęściowy komplet talerzy w dobrej cenie

18 listopada 2019 Dom i wnętrza 0

Talerze ceramiczne są eleganckie, ekologiczne i wystarczają na lata, pod jednym warunkiem: jeśli o nie zadbamy. Standardowo przyzwyczailiśmy się do używania trzech rodzajów talerzy: głębokich do zupy (średnica 20 cm), płaskich, deserowo – śniadaniowych o mniejszej średnicy (np. 18-20 cm) oraz głębokich na drugie danie (24-26 cm). Do tego w serwisach obiadowych, znajdują się talerze owalne na sałatki i przekąski a także duże, nawet o średnicy 28-30 cm, np. na ciasto. Serwisy obiadowe posiadają zwykle 6 lub 12 części.

Wieloczęściowe zestawy talerzy śniadaniowo – obiadowych

komplet talerzyOsoby, które nie posiadają rodziny i żyją samotnie lub z partnerem, nie zawsze odczuwają potrzebę posiadania zestawu talerzy. W sklepach można przecież dostać pojedyncze sztuki. Po co zatem inwestować pieniądze w komplet talerzy? Ostatnio na serwisach społecznościowych, blogach i w sklepach internetowych obserwować można wyjątkowy come back tradycyjnych, wieloczęściowych zestawów kawowych lub obiadowych. W każdym takim zestawie znajdują się talerze o określonej średnicy i przeznaczeniu. W zestawach kawowych, posiadamy zazwyczaj 6 lub 12 kompletów każdego rodzaju talerzy: małe spodki pod filiżankę, które mogą zamiennie służyć jako talerzyk na ciasto. Dodatkowo w zestawach herbaciano – kawowych, mamy średnie talerzyki na ciasto, pełniące zamiennie funkcje talerzy śniadaniowych albo sałatkowych. Dodatkowo w serwisie kawowym znajdziemy cukiernicę, dzbanek na kawę/herbatę i duży talerz na ciasto (ok. 20 cm średnicy).  Dla odmiany, w zestawie obiadowym, będzie talerz deserowy, głęboki na zupę i płaski na drugie danie. Możemy kupić wieloczęściowe, duże zestawy kawowo – obiadowe, albo wybrać ten, z którego najczęściej będziemy korzystać. Jeśli tylko okazyjnie przyjmujemy gości, wystarczy zestaw śniadaniowo – kawowy z małymi talerzykami. Dla większej rodziny, z pewnością przyda się duży zestaw obiadowy. Talerze lubią się tłuc, choć dobrej jakości porcelana jest wyjątkowo odporna na wstrząsy i lekkie obicia. 

Zestawy talerzy możemy skompletować indywidualnie, wg. wzorów. Taniej wyjdzie kupno gotowego zestawu 6 lub 8 – częściowego. Mamy też pewność, że elementy zastawy stołowej będą do siebie pasowały. Z zakładami produkującymi porcelanę stołową, współpracują zdolni projektanci, dbający o nowoczesny, użytkowy dizajn. Możemy kupić wypróbowane, tradycyjne, klasyczne wzory albo nowoczesne zestawy o oryginalnych formach i deseniach. komplety talerzy z łatwością kupimy w bogato wyposażonych sklepach internetowych.