Wiek kierowcy przy wynajmie samochodu

Wiek kierowcy przy wynajmie samochodu

24 kwietnia 2019 Motoryzacja i Transport 0

Niektóre wypożyczalnia samochodów oferują dodatkowe zniżki dla wynajmujących, którzy posiadają prawo jazdy od wielu lat. Czasami możemy spotkać wypożyczalnię, która oferuje wynajem samochodów i im młodszy kierowca chce wynająć samochód, to tym więcej będzie musiał zapłacić. Jest to bardzo często spowodowane tym że wypożyczalnie samochodów nie ufają niedoświadczonym kierowcom, którzy dopiero co ukończyli prawo jazdy. Jednak nie wszystkie wypożyczalnie samochodów mają takie przepisy.

Limit kilometrów przy wynajmie samochodu z wypożyczalni

wynajem samochodu w krakowieLimit kilometrów nie jest przepisem, który został narzucony, ponieważ każda wypożyczalnia ustala takie limity według własnego uznania. To czy w danej wypożyczalni jest limit kilometrów będzie zależał głównie od konkretnej wypożyczalni, na którą się decydujemy. Zazwyczaj takie informacje będziemy mogli przeczytać już na stronie internetowej wypożyczalni aut. Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie zyskuje wynajem samochodu w Krakowie. Możemy tam wynająć samochody osobowe do jazdy po mieście, ale również auta terenowe, które idealnie przystosowane są do wyjazdu rodzinnego w góry. Wypożyczalnie samochodów w Krakowie oferują także wynajem samochodów dostawczych, które są idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, a także osób, które wykonują przeprowadzkę z jednego mieszkania do drugiego. Każdy samochód w wypożyczalni ubezpieczony jest od odpowiedzialności cywilnej i takie ubezpieczenie jest już wliczone w cenę wynajmowanego samochodu. Musimy mieć jednak świadomość tego, że jest to tylko podstawowy pakiet ubezpieczeń i nie chroni nas na wypadek jakichkolwiek szkód pojazdu albo wypadku na trasie. Dlatego, jeżeli decydujemy się na wynajem długoterminowy to powinniśmy również zastanowić się nad tym, aby zakupić dodatkowe pakiety ubezpieczeń, które będą nas chronić od niefortunnych zdarzeń. Bardzo często zdarzają się różnego rodzaju uszkodzenia karoserii albo podwozia nie warto od takich nieszczęśliwych zdarzeń wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Możemy również zakupić dodatkowy pakiet ubezpieczenie na koła i podwozie oraz szyby, a także dla wszystkich osób podróżujących samochodem z wypożyczalni.

Kiedy decydujemy się na wyjazd zagraniczny, to powinniśmy zakupić również ubezpieczenie od kradzieży. Wypożyczalnia on zawsze zawieramy umowę cywilnoprawną, ale zanim ją podpiszemy to powinniśmy dokładnie przeczytać wszystkie szczegóły oraz wprowadzić własne zapiski. Umowę, którą podpiszemy z wypożyczalnią powinniśmy wozić zawsze przy sobie, ponieważ jest ona jedynym dokumentem, który upoważnia nas do korzystania z tego samochodu.