Wczasy w Kudowie Zdroju

Wczasy w Kudowie Zdroju

13 lipca 2019 Turystyka i relaks 0

 

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z problemami zdrowotnymi, nie jest to nic poważnego, lecz mój lekarz zalecił mi urlop. Jestem pracoholikiem, bardzo poświęcam się swojej pracy, przez to nie mam czasu dla rodziny. Zaczął mi dokuczać uporczywy stres, nie mogę spać, trzęsą mi się ręce. Mój żołądek również nie jest w najlepszej kondycji, ze stresu nie jestem w stanie jeść, przez co bardzo schudłem. Od lekarza dowiedziałem się, że moje dolegliwości są na tle nerwicowym, zalecił mi on urlop.

Piękna Kudowa letnią porą

kudowa latemW mojej pracy również zauważono, że od pewnego czasu coś ze mną jest nie tak. Mój szef sam nawet zaproponował mi urlop, lecz wtedy jeszcze nie brałem moich problemów na poważnie, odmówiłem, więc. Teraz sam zgłosiłem się do szefa, który z chęcią zgodził się na moją nieobecność w pracy, był zadowolony, że w końcu wziąłem się za swoje zdrowie. Postanowiłem, że pojadę wypocząć do Kudowy Zdroju, poleciła mi to moja żona, która nie raz już tam była. Podobno Kudowa latem, jest idealnym miejscem na wypoczynek, można tam robić piesze wycieczki po górskich szlakach. Nie są to góry dla zaawansowanych, więc nie będę miał problemu by się na nie wspiąć. Znajduje się tam pasmo Gór Stołowych, jedno z najciekawszych miejsc w Polsce. Góry te odznaczają się swoim się swoim niezwykłym kształtem, ich szczyty są płaskie jak blat stołu, stad też ich ciekawa nazwa. Miałem już zarezerwowany pokój w bardzo dobrym hotelu, który również poleciła mi moja żona. Znajduje się w nim basen, sauny i profesjonalne spa z masażami. Uznałem, że masaże świetnie zadziałają na moje spięte ze stresu plecy. Dodatkowym atutem były zapewnione posiłki, można było nawet wybrać ich skład. Ja wybrałem jedzenie lekkostrawne by naprawić trochę swój obolały żołądek. W Kudowie Zdroju jest również wiele atrakcji turystycznych, lubię zwiedzać miasta toteż było to coś w sam raz dla mnie. Miejsce to znane jest również z właściwości uzdrowiskowych, znajdują się w nim naturalne źródła wód mineralnych, już nie mogę się doczekać by ich posmakować.

Wyjeżdżam już jutro, właśnie pakuję wszystkie rzeczy, które będą mi niezbędne. Pojadę swoim autem, więc na szczęście wszystko się zmieści. Trochę mi smutno, że jadę tylko ja, bez dzieci i żony, lecz oni mają swoje obowiązki, więc nie mogli jechać ze mną. Mój pobyt w Kudowie będzie trwał dwa tygodnie, mam nadzieje, że przez tyle czasu uda mi się wypocząć i wrócić do normy. Mój lekarz radził mi bym pojechał na trochę dłużej, jednak nie jestem w stanie aż na tyle czasu zostawić mojej pracy, z niej również czerpię radość i myślę, że dwa tygodnie w zupełności mi wystarczą.