Warto postawić na sport

Warto postawić na sport

13 kwietnia 2019 Sport i zdrowie 0

Sport to zdrowie – maksyma stara prawie jak świat. Okej, zawsze zdarzają się wyjątki. Wystarczy zapytać pięściarzy, prawda?! W każdym razie jeśli chodzi o amatorską odmianę sportu albo rekreację, pozytywy zdecydowanie przeważają nad negatywnymi skutkami. To nie tylko wspomniane zdrowie, ale również znajomości nawiązane podczas treningów, nauka samodzielności i odpowiedzialności czy ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeśli sport sprawi, że na przykład dziecko unika smartfona lub telewizora, to zdecydowanie warto postawić na ruch.

Skorzystaj z lekcji tenisa ziemnego

nauka tenisa w WarszawieJeśli chodzi o sport czy rekreację, jest mnóstwo możliwości i spory wybór dyscyplin. Najłatwiejsze to choćby bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Także nordic walking zyskał w Polsce ogromną popularność. Dla jednych wyjście na trening jest formą spędzania wolnego czasu, dla innych metodą na odpoczynek od biurowej pracy, a dla kolejnych to hobby, które z czasem przeradza się w pasję, dzięki której pokonuje się kolejne ograniczenia i bije rekordy. Także kalendarz imprez sportowych dla amatorów sprawia, że warto postawić na sport. Jest bowiem możliwość rywalizacji z innymi miłośnikami takiej bądź innej dyscypliny. Przykładem sportu, który rozwija, jest tenis. Warto wybrać się na kort już z dzieckiem. Jeśli połknie bakcyla, to świetnie. Korzyści z uprawiania tego sportu będzie naprawdę bardzo dużo. Gra w tenisa ziemnego poprawia koordynację ruchową, rozwija motorykę, uczy także podejmowania decyzji, myślenia oraz samodzielności. Oczywiście, w przypadku dzieci i młodzieży warto pamiętać, że nie chodzi o osiąganie sukcesów sportowych. Gra ma być zabawą, możliwością poznania nowych osób. Małe dzieci zaczynają od treningów z lżejszymi piłeczkami i na mniejszych kortach. Potem to się zmienia. Jeżeli maluchowi się spodoba, to za kilka lat może zacząć grać w zawodach, gdzie rywalizuje z rówieśnikami. Wiele szkółek oferuje lekcje tenisa ziemnego. Bez problemów znajdziecie więc miejsca, gdzie prowadzona jest nauka tenisa w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie.

Oczywiście można zapisać się na lekcje indywidualne albo trenować w większej grupie. Wśród wielu korzyści, jakie niesie ze sobą uprawianie tej dyscypliny sportu, jest choćby pozytywny wpływ na serce i układ oddechowy. Niestety, bywa tak, że w wielu miejscach brakuje kortów, ale jeśli komuś zależy na treningu, to z pewnością znajdzie coś w swojej okolicy. Należy pamiętać również o sprzęcie. Jeżeli myślicie o trenowaniu, to potrzebne będą odpowiednie buty i rakieta.