Warszawscy specjaliści od zespołu stresu pourazowego

Warszawscy specjaliści od zespołu stresu pourazowego

1 sierpnia 2019 Piękno i zdrowie 0

Dla niektórych wyrażenie zespół stresu pourazowego brzmi doprawdy obco. Coraz częściej jednak można się z takim określeniem spotkać. Na czym polega to zaburzenie? Zespół stresu pourazowego powstaje w wyniku doznania bardzo silnej traumy. Objawami tego zaburzenia jest silny, nawracający lęk, natrętne myśli na temat wydarzenia traumatycznego. Do tego dochodzą również liczne ob jawy psychosomatyczne.

Na czym polega terapia zespołu stresu pourazowego?

zespół stresu pourazowego w WarszawieSyndrom PTSD znany jest powszechnie jako zespół stresu pourazowego. Na rozwinięcie PTSD są narażone osoby, które przeżyły jakąś traumę. Do traumatycznych wydarzeń można zaliczyć chociażby groźny wypadek samochodowy, porwanie lub też gwałt. Wydarzenie traumatyczne zazwyczaj wiąże się z bezpośrednim narażeniem zdrowia lub też życia. Do wydarzeń traumatycznych można także zaliczyć nagłą śmierć bliskiej osoby oraz bycie świadkiem jakiegoś katastrofalnego wydarzenia. Osoby z syndromem PTSD cierpią z powodu natrętnych reminiscencji, lęków oraz depresji. Objawy silnego lęku zazwyczaj dają o sobie znać, kiedy dana osoba znajdzie się w sytuacji przypominającej w chociażby minimalnym stopniu traumatyczne wydarzenie. Trzeba podkreślić, że nie u wszystkich osób, które przeżyły traumę, rozwija się zespół stresu pourazowego. Zależy to od wielu różnych czynników, między innymi od historii życia danej osoby, jej podatności na zaburzenia psychiczne oraz od otrzymanego wsparcia ze strony innych ludzi. Warto podkreślić, że szybka i specjalistyczna pomoc udzielona zaraz po traumatycznym wydarzeniu może zapobiec rozwinięciu syndromu PTSD. Światowej sławy terapeuci leczą zespół stresu pourazowego w Warszawie. Pacjenci po traumatycznych wydarzeniach uzyskają tutaj kompleksową pomoc i wsparcie. Każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście oraz bezwarunkową akceptację. Jest to bardzo ważne. W Warszawie istnieje wiele wyspecjalizowanych klinik leczenia stresu pourazowego. Osoby cierpiące na PTSD mogą liczyć na profesjonalne podejście i właściwą diagnozę problemu. Odpowiednio wcześnie podjęte leczenie daje z reguły dobre rezultaty.

Osoby cierpiące z powodu zespołu stresu pourazowego często zwlekają z pójściem do specjalisty. Czują się wyobcowane i samotne. Często popadają w depresję i nałogi. Nierzadko zdarza się również, że osoby cierpiące z powodu syndromu PTSD popełniają samobójstwo. Z powodu zespołu stresu pourazowego szczególnie cierpią żołnierze wracający z misji oraz osoby pochodzące z obszarów, na których toczą się działania wojenne.