W jakim programie komputerowym zaprojektować szafę?

W jakim programie komputerowym zaprojektować szafę?

1 września 2021 Przemysł / Produkcja 0

Mojej żonie marzyła się w mieszkaniu duża szafa na ubrania. W sklepach meblowych nie mogła znaleźć nic, co by spełniało jej oczekiwania. Jestem stolarzem, dlatego zaproponowałem, że sam wykonam dla niej odpowiednią szafę. Wcześniej jednak, musiałem ją zaprojektować. Nigdy tego nie robiłem, ale postanowiłem spróbować. W pierwszej kolejności musiałem wybrać program komputerowy za pomocą którego zaprojektuję szafę. Całe szczęście miałem znajomego, który mógł mi w tym pomóc.

Łatwe projektowanie szafy w programie komputerowym

jak zaprojektować szafę - program komputerowyZapytałem się go, jak zaprojektować szafę – Program komputerowy, który mi polecił okazał się bardzo prosty i przyjemny w obsłudze. Większość rzeczy można było zrobić intuicyjnie, a te trudniejsze były świetnie opisane w instrukcji obsługi i na filmikach instruktażowych. Dużą zaletą tego programu komputerowego do projektowania szaf, była możliwość wykonania projektu 3d. Można było do niego nanieść wymiary pomieszczenia w którym miała stać szafa i odwzorować jego wygląd. Dzięki temu od razu można było sprawdzić, jak szafa będzie prezentować się po zamontowaniu, i czy będzie pasować do ogólnego wystroju wnętrz. Mojej żonie bardzo spodobała się ta funkcja. Dla mnie najważniejsze było to, że projekt można było zapisać i wrócić do niego w dowolnym momencie. Nie trzeba było robić wszystkiego „na raz”. Do ściągnięcia tego programu na komputer nie były potrzebne żadne licencje ani dodatkowe oprogramowanie, które by go obsłużyło. Byłem bardzo zadowolony z efektów moich prac. Udało mi się zaprojektować odpowiednią szafę, która spodobała się mojej żonie, a następnie ją wykonać. Kilka dni po montażu szafy przyszli do nas znajomi, którzy uznali że szafa jest naprawdę piękna. Sami chcieli mieć w mieszkaniu podobną szafę na wymiar. Kolega zapytał się mnie, czy mógłbym mu pokazać, jak zaprojektować szafę w tym programie komputerowym, z którego skorzystałem. Od razu postanowiłem mu pomóc. Włączyłem komputer i program. Pokazałem mu, jak to działa.

Wytłumaczyłem mu, że korzystając z tego programu można również zobaczyć inne podobne projekty, z których można czerpać inspirację do własnego szkicu. Gotowa wizualizacja mebla pokazuje się na ekranie już kilka minut po zapisaniu gotowego szkicu. Można ją zapisać i przesyłać, także na urządzenia mobilne. Dla mnie była to bardzo przydatna i pomocna funkcja. Znajomy również przyznać, że jest to świetne rozwiązanie. Kilka dni później zadzwonił do mnie i podziękował za polecenie tego programu komputerowego. Skorzystał z niego i był zadowolony.