W jakim celu nakłada się powłoki ceramiczne?

W jakim celu nakłada się powłoki ceramiczne?

21 lutego 2021 Motoryzacja i Transport 0

 

Zabezpieczenie lakieru pojazdu powłoką ceramiczną niesie ze sobą wiele korzyści. Jest to przede wszystkim rozwiązanie konieczne, jeżeli chce się zachować piękny wygląd samochodu i móc polerować go częściej niż dwa bądź trzy razy, jak w przypadku aut, które takiego zabezpieczenia nie posiadają. Powłoki ceramiczne nie tylko wpływają na walory estetyczne samochodu, ale mają także właściwości ochronne.

Zalety samochodowych powłok ceramicznych

samochodowe powłoki ceramiczne w gdańskuJest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na zabezpieczenie swojego samochodu za pomocą powłok ceramicznych. Mają one przede wszystkim znaczenie dla twardości samego lakieru – po jego zabezpieczeniu żadne mikrorysy czy zadrapania nie będą stanowiły zagrożenia. Nie uszkodzą lakieru, a tym samym nie wpłyną na wartość pojazdu. Poza twardością wzrasta również odporność lakieru na, chociażby działanie różnych kwasów, alkoholu lub chemii. Sprawia to, że nawet niekorzystne warunki atmosferyczne nie pozostawią trwałych śladów na pojeździe. Podczas deszczowych dni istotna może okazać się hydrofobowość, co oznacza, że powłoki odpychają wodę, tym samym na karoserii nie pozostają ślady po deszczu lub błocie. Osoby mające zabezpieczony samochód powłoką ceramiczną, nie muszą zbyt często myć samochodu. Wystarczy raz na jakiś czas go spłukać, bo brud nie przywiera do karoserii i jest usuwany razem z deszczem. To, co wiele osób przekona do skorzystania z możliwości zabezpieczenia auta to z pewnością niezwykły, wręcz diamentowy połysk. Kolor lakieru staje się pogłębiony, a całość pięknie błyszczy. Oprócz zabezpieczenia karoserii samochodu istnieje również możliwość nałożenia powłok na inne komponenty. Firmy zajmujące się detailingiem samochodowym dysponują również dedykowanymi zabezpieczeniami do felg, reflektorów, a także do szyb. Przykładem przedsiębiorstwa, które zadba o niesamowity wygląd auta, jest zakład wykonujący samochodowe powłoki ceramiczne w Gdańsku. Eksperci przygotują samochód na każdą okoliczność, w tym również do jazdy na co dzień.

Udając się do firmy odpowiedzialnej za auto detailing, można nie tylko zabezpieczyć samochód powłokami ceramicznymi, ale wykonać również szereg innych czynności pielęgnacyjnych. Eksperci zadbają o konserwację ogumienia, woskowanie auta, a także posprzątają wnętrze i umyją samochód. Pojazd po wyjeździe ze studia kosmetyki samochodowej będzie wyglądał zupełnie, jak by opuścił salon nowych samochodów. Z ofertą takich firm powinien zapoznać się każdy kierowca, który chce zadbać o wygląd i żywotność swojego auta.