W czasach koronawirusa obowiązkowa dezynfekcja rąk

W czasach koronawirusa obowiązkowa dezynfekcja rąk

15 lipca 2020 Usługi / Produkcja 0

Ostatnimi czasy wiele się zmieniło w naszym codziennym życiu. Pojawił się pewien wirus, z którym nie wiadomo jak walczyć. Wirus, o którym właściwie cały czas niewiele wiemy. Jedno jest pewne – wymusił on na ludziach spore zmiany związane z dbałością o higienę osobistą. I to właściwie są jedyne pozytywne skutki tego, że taki wirus na świecie się pojawił. Zaczęliśmy przywiązywać uwagę do czynności, które powinny nam towarzyszyć od zawsze, ale nigdy nie przywiązywaliśmy do nich uwagi.

Dezynfekowanie rąk w sklepach to teraz obowiązek

ecolab płyn do dezynfekcji rąkDzisiaj nasze życie wygląda tak jak powinno wyglądać już dawno. Ponieważ nigdy nie zachowywaliśmy odpowiedniego dystansu to zarażaliśmy się zwykłymi chorobami jak przeziębienia czy grypa. Nowy wirus, który się pojawił, pomógł nam zrozumieć jak ważne jest dbanie o higienę osobistą. I teraz wszyscy myjemy często ręce, nosimy maseczki w miejscach publicznych i dezynfekujemy ręce przed wejściem do sklepu. I zwłaszcza ta ostatnia czynność jest bardzo pomocna w walce z wirusami i rozprzestrzenianiem się zarazków. W każdym sklepie na wejściu można zobaczyć Ecolab płyn do dezynfekcji rąk i z niego skorzystać zupełnie za darmo. Jest to obowiązkowe, bo alternatywą jest tylko i wyłącznie założenie do zakupów jednorazowych rękawiczek. Każdy jednak wie jak ciężko robi się zakupy w założonych na ręce foliowych rękawiczkach. Dlatego najprościej jest po prostu dokładnie zdezynfekować ręce przed wejściem na sklep. I tak naprawdę to powinniśmy o tym pomyśleć już dawno temu. Nawet w kontekście zachorowań na grypę czy przeziębienia taka dezynfekcja rąk skutecznie ogranicza przenoszenie się wszelkiego rodzaju zarazków, wirusów i bakterii. W ostatnim czasie musieliśmy nauczyć się żyć z wirusem, którego nie znamy i nie wiemy tak do końca jak go leczyć. Możemy jednak ograniczyć jego rozprzestrzenianie się i musimy w tym uczestniczyć wszyscy. Dezynfekcja rąk dobrym płynem na bazie spirytusu na pewno jest czynnością, którą powinniśmy wykonywać już zawsze. Nawet gdy skończy się era koronawirusa nie powinniśmy zapominać o takiej prostej higienie osobistej.

Przez ostatnie dekady zapomnieliśmy kompletnie o tym, żeby starać się nie zarażać innych gdy jesteśmy przeziębieni lub mamy grypę. Nie przywiązywaliśmy uwagi do czynności, które teraz wykonujemy codziennie. Nosimy maseczki, trzymamy dystans od siebie i co najważniejsze – dezynfekujemy w sklepach ręce specjalnym płynem do dezynfekcji. Całe szczęście, że w tych sklepach takie płyny dostępne są zupełnie za darmo.