Urządzenia przeprowadzające odkurzanie basenowe

Urządzenia przeprowadzające odkurzanie basenowe

1 lutego 2019 Działka 0

Do poprawnego przeprowadzenia prac związanych z utrzymaniem czystości na basenach potrzebne są zarówno wysokiej jakości środki chemiczne, kupowane najczęściej w postaci płynnej lub granulowanej, a także specjalistyczne urządzenia. Do jednych z takich urządzeń należy niewątpliwie specjalny odkurzacz przestrzeni basenowych. Dzięki jego działaniu możliwe jest przeprowadzenie kompleksowej dezynfekcji powierzchni użytkowych basenu, począwszy od małych pływalni, a skończywszy na wielkich basenach sportowych.

Działanie profesjonalnych odkurzaczy basenowych

odkurzacze basenoweUrządzenia do czyszczenia powierzchni basenu są wyposażane w specjalne gumowe elementy jezdne, dzięki którym praca odkurzacza jest niezwykle efektywna. Odkurzacze basenowe niezwykle dobrze czyszczą dno, a czynią to za sprawą wbudowanych koszy filtracyjnych, a także specjalnych szczotek, za których pomocą zbierają różne zanieczyszczenia. Szczotki PCV różnią się do siebie kształtem, a każda z nich przeznaczona jest do czyszczenia innej powierzchni. Istnieją zatem szczotki idealne do czyszczenia betonowych powierzchni basenów, a także modele, za których pomocą umyjemy powierzchnię basenów pokrytych elementami ceramicznymi. Modele odkurzaczy basenowych różnią się także od siebie przystosowaniem do odkurzania dna oraz ścian basenu. Dzięki temu, że modele przystosowane są na przykład do mycia ścian, narożników oraz linii wody, odkurzanie basenu możemy przeprowadzić za pomocą jednego urządzenia. Odkurzacze do basenów są także wyposażane w zaawansowane rozwiązania techniczne, takie jak żyroskop, obrotnice, a także zasilacze cyfrowe z pilotem. Odkurzacze mogą być programowane do odpowiedniego działania w wielu cyklach. Każdy cykl jest dostosowany do pracy w innych warunkach. Tak więc odkurzacz będzie mógł pracować zarówno w trybie szybkim, jak i wolniejszym i dokładniejszym. W wielu modelach możemy ustawiać pracę urządzenia za pomocą pilota, a zmiana trybu czyszczenia jest także realizowana za pomocą specjalnych przycisków. Istnieje także opcja zwłoki w pracy urządzenia, umożliwiająca opadnięcie zanieczyszczeń na dno basenu.

Odkurzacze do basenu to zaawansowane technologicznie urządzenia, które umożliwiają w pełni zdalną pracę pod wodą. Dzięki odporności oraz systemowi zdalnego sterowania, właściciel oraz ekipa odpowiedzialna za czyszczenie może wykonywać prace dezynfekujące w niezwykle sprawny i szybki sposób. Bez tego rodzaju urządzeń, oczyszczanie dna basenu lub pływalni, ścian oraz linii wody byłoby niezwykle utrudnione.