Transport z Rzeszowa za granicę

Transport z Rzeszowa za granicę

28 lipca 2020 Motoryzacja i Transport 0

 

Po maturze pomyślałam sobie – czas na zmianę otoczenia. Miałam w końcu tyle nauki, ciężko pracowałam, warto więc gdzieś wyjechać. Problemem były fundusze. W końcu nie pracowałam w liceum, a z drugiej strony to nie miał być tygodniowy wyjazd, który mogą ufundować rodzice. Zdecydowałam zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i wyjechać za granicę nie tylko po to, by tam pojechać i zwiedzać, ale także po to, by od razu na siebie zarabiać. Wszystko związane ze studiami mogłam zrobić zdalnie więc nie było się właściwie nad czym zastanawiać. 

Przejazd z Rzeszowa do Niemiec busem

busy z rzeszowa do niemiecMusiałam jednak znaleźć coś po pierwsze i najważniejszego – taniego. Dlatego odpadały loty samolotem. Nie wyobrażałam sobie także pojechać pociągiem i przeciskać się przez wagony. Zresztą – gdzie miałabym tam wcisnąć wszystkie swoje bagaże na przynajmniej cztery miesiące? Niewykonalne. Dlatego zdecydowałam się znaleźć jeżdżące busy z rzeszowa do niemiec. Bardzo szybko, wręcz błyskawicznie, okazało się, że ofert jest naprawdę wiele i właściwie mogę przebierać w nich jak chcę. Czytając opinie za to przekonałam się, że tani przewóz to jedno, ale trzeba jednak rozejrzeć się po tym rynku. W końcu jest spora konkurencja więc firmy, które chcą się utrzymać i zyskać stałych klientów, musiały zacząć się starać. Czytając różne oferty, zrozumiałam, że standardem jest podjechanie prosto pod dom. Dla mnie to było całkowite zaskoczenie! Naprawdę byłam święcie przekonana, że będę musiała iść na jakieś miejsce zbiórki, przystanek czy dworzec. A tu nie – prosto pod drzwi. A kiedy już się o tym dowiedziałam, odrzucałam wszelkie oferty, które tego nie miały. To przecież takie wygodne, gdy ma się aż tyle bagaży, co ja planowałam ze sobą wziąć. Kolejnym ułatwieniem były rezerwacje przez telefon, często wystarczyło po prostu wysłać esemesa lub jeszcze lepiej – wypełnić krótki formularz na stronie firmy, a oni sami mieli do mnie zadzwonić. I fakt, że mogłam zapłacić bezpośrednio kierowcy też mi się bardzo podobał. Przez to miałam pewność, że nikt mnie nie oszuka, bo przecież samochód będę miała tuż przed swoimi oczami gdy przyjdzie do płacenia.

Przez moje poszukiwania udało mi się znaleźć firmę przewozową idealną. Ich bus był przestronny, fotele wygodne, z oparciami, a miejsca w bagażniku starczyło na wszystkie moje olbrzymie walizki. Sam kierowca również był nie tylko miły, ale, co o wiele ważniejsze, potrafił jeździć, a ja czułam się z nim bezpiecznie i spokojnie. W drodze do Niemiec szybko zasnęłam i właściwie obudziłam się totalnie wypoczęta i gotowa natychmiast iść zwiedzać nowe miasto.