Tapicerka jak nowa

Tapicerka jak nowa

25 marca 2021 Usługi / Produkcja 0

Renowacja jednego fotela z naprawą stelaża, wymianą pianki i tapicerki kosztuje od 300 do 500 zł, w zależności od pracochłonności i rodzaju materiału Kilkaset tysięcy kilometrów na liczniku odciśnie swoje piętno nie tylko na podzespołach mechanicznych, ale również i na wnętrzu. Tapicerka jest mocno zużyta i w niektórych miejscach przetarta. Nowa w ASO kosztuje krocie, a u tapicera za ułamek tej ceny można odnowić wnętrze. Renowacja jednego fotela z naprawą stelaża, wymianą pianki i tapicerki kosztuje od 300 do 500 zł, w zależności od pracochłonności i rodzaju materiału.

Ile kosztuje naprawa tapicerki?

naprawa foteli samochodowych w łodziPo latach eksploatacji w wielu samochodach tapicerka jest odbarwiona, poplamiona i zniszczona. Można ją jednak odnowić za stosunkowo niewielkie pieniądze, korzystając z usług tapicera. Nie warto jednak nadmiernie oszczędzać, ponieważ efekt końcowy zależy od jego doświadczenia, staranności i dokładności wykonania. W kilkunastoletnim samochodzie skorzystanie z oryginalnych części zamiennych nie wchodzi w grę, ponieważ samo poszycie na jeden fotel kosztuje od 1500 do ponad 2 tys. zł. Natomiast u tapicera koszt kompleksowej renowacji bardzo zniszczonego fotela z naprawą stelaża powinien być większy niż 500 zł, natomiast samej wymiany materiału – 300 zł. Odnowienie wszystkich foteli to koszt około 2 tys. zł. Jeśli interesuje nas naprawa foteli samochodowych w Łodzi, bez trudności w tym mieście znajdziemy profesjonalnego tapicera. Koszt renowacji zależy od stopnia zużycia tapicerki i wielkości uszkodzeń konstrukcji. Często zdarza się, że trzeba naprawić stelaż, mechanizm podnoszenia fotela lub regulacji oparcia, a także sprężyny, które jeśli są naciągnięte, nadają się tylko do wymiany. Do wymiany jest również gąbka, która może być zniszczona już w kilkuletnim samochodzie. Jeśli stelaż jest dobry można od razu przystąpić do wymiany gąbki, którą trzeba odpowiednio przyciąć, uformować i podłożyć pod nią materiał, aby nie kruszyła się od sprężyn. Na piankę daje się jeszcze formatkę, aby zachować odpowiednią twardość i trwałość fotela. Wszystko to później jest klejone i po wyschnięciu można przystąpić do zakładania tapicerki. Materiał musi być ułożony idealnie, a szycie oraz rodzaj ściegu i długość szwu muszą być takie, jak fabryczne. Inaczej efekt końcowy nie będzie zadowalający. Odnowienie tapicerki to mozolna praca. Naprawa fotela trwa najczęściej 8 do 15 godzin, natomiast całego wnętrza nawet kilka dni. Przy okazji odnowy tapicerki można pokusić się o pokrycie foteli skórą. Tapicer jest w stanie spełnić praktycznie wszystkie zachcianki właściciela i wykonać wnętrze w dowolnym kolorze i z dowolnego rodzaju skóry, ale będzie nas to kosztowało od 3 do 4 tys. zł. Jeśli auto ma boczne poduszki, trzeba używać specjalnych materiałów. Również kierownicę można skutecznie odnowić, obszywając ją nową skórą. Niestety jest to dość droga usługa. Koszty wahają się od 150 do 300 zł w zależności od rodzaju szwu, kierownicy i rodzaju skóry.

Kolejnym elementem, który może odnowić tapicer jest deska rozdzielcza. Regenerację wykonuje się na dwa sposoby. Pierwszy tańszy polega na pomalowaniu deski specjalnymi farbami, natomiast drugi na oklejeniu jej nowym materiałem. Orientacyjny koszt naprawy wynosi około 500 zł. W przypadku tuningu i obszywania deski skórą oraz modyfikacji kształtu, koszty są zdecydowanie wyższe. Odnowić lub zmienić kolor można także na podsufitce i boczkach drzwi, chociaż w niektórych modelach ze względu na skomplikowaną konstrukcję jest to dość trudne i pracochłonne.