Szybka i skuteczna dezynsekcja

Szybka i skuteczna dezynsekcja

15 maja 2020 Usługi / Produkcja 0

Nie da się ukryć, że karaluchy samym swoim wyglądem potrafią wzbudzać negatywne odczucia. Nikt z nas by nie chciał żeby w jego domu takie robactwo się zalęgło. Często jednak zupełnie nie mamy na to wpływu. Bywa tak, że karaluchy docierają do innych mieszkań od sąsiadów, którzy niekoniecznie wystarczająco dbają o higienę w swoim domu. Dlatego warto już teraz dowiedzieć się w jaki sposób należałoby walczyć z karaluchami gdyby się w naszym domu pojawiły.

Efektywne zwalczanie karaluchów

dokładna dezynsekcja - warszawaKaraluchy przez wielu nazywane są również prusakami. Insekty te nie potrafią latać ale za to bardzo szybko biegają. Dlatego niekiedy zabijanie tych owadów bywa dość kłopotliwe. Cechą charakterystyczną tychże owadów są również specyficzne wąsy, które ułatwiają tym owadom rozpoznawanie terenu. Przez większość dnia jest tak, że karaluchy przesiadują w miejscach zacienionych. Najczęściej bywa tak, że te owady zasiedlają się w łazienkach i za dnia gromadzą się one za szafkami czy urządzeniami ustawionymi w łazience. Natomiast po zmierzchu zaczynają one żerować. Jeśli dostrzeżemy, że w naszym domu te owady się zagnieździły to konieczna będzie dokładna dezynsekcja – Warszawa jest zaś jednym z tych miast, w którym łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy, które dezynsekcję przeprowadzają każdego dnia. Za najbardziej skuteczną metodę zwalczania karaluchów uchodzi ozonowanie. Jak sama nazwa wskazuje zabieg ten wykorzystuje ozon czyli trójwartościową odmianę tlenu. Ozon jest gazem silnie trującym więc bardzo szybko eliminuje on prusaki. W przypadku ludzi gaz ten również może być szkodliwy ale konieczne by było jego znacznie większe stężenie. Przewaga ozonowania nad innymi metodami jest taka, że gaz ten jest w stanie docierać do najróżniejszych zakamarków i skutecznie zabijać nawet larwy karaluchów. Metoda ta jest skuteczna jednak nie tylko w przypadku karaluchów. Wykorzystywana jest ona również wtedy gdy mamy do czynienia z pluskwami czy też rybikami, które często zagnieżdżają się we wnętrzu łazienek.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy, które każdego dnia przeprowadzają dezynsekcję w mieszkaniach czy też różnych lokalach gastronomicznych. Bardzo często zdarza się też tak, że karaluchy zagnieżdżają sie w hotelach. Na szczęście jest tak, że można owady te skutecznie zwalczać. Kluczową kwestią jest jednak dobranie odpowiedniej metody. Na tego typu zabiegach zdecydowanie nie należy oszczędzać bo jeśli to zrobimy to niekoniecznie możemy problem rozwiązać w pełni.