Systemy automatyki dla drzwi

Systemy automatyki dla drzwi

29 marca 2019 Budowa 0

Nowoczesne systemy automatyki często pojawiają się w urządzeniach, w których kiedyś nie mielibyśmy pojęcia, że mogą się pojawić. Ułatwia to nasze codzienne życie poprzez wprowadzenie automatyzacji niektórych procesów, zwłaszcza tych monotonnych i nudnych. Automatyka nie występuje już obecnie tylko w dziedzinie przemysłu, gdzie odniosła bardzo duży sukces, ale także w naszym codziennym życiu ułatwiając nam funkcjonowanie.

Wykorzystanie automatyki do drzwi w Jeleniej Górze

automatyka do drzwi w Jeleniej GórzeDobrym przykładem wykorzystania automatycznych systemów są drzwi otwierane w sposób zautomatyzowany. Najczęściej tego typu rozwiązania jak automatyka do drzwi w Jeleniej Górze występują w galeriach handlowych, biurach i miejscach publicznych. To rozwiązanie jest realizowane w różnoraki sposób. Najbardziej praktycznym są drzwi przesuwne sterowane na fotokomórkę, która po wykryciu osoby stojącej przed drzwiami otwiera je i zamyka dopiero po zniknięciu osoby w badanej przestrzeni. Jeśli z jakichś powodów osoba utknie pomiędzy zasuwającymi się drzwiami, to system badający obciążenia nie dopuści do ich zatrzaśnięcia, co chroni osoby przed uszkodzeniami ciała. Pod względem bezpieczeństwa drzwi automatyczne stanowią dobre i sprawdzone rozwiązanie. Rzadko słyszy się o wypadkach z ich udziałem. Poza tradycyjnymi drzwiami przesuwnymi, które występują w formie jedno lub dwuskrzydłowej, często można spotkać także drzwi obrotowe ze strefami buforowymi. Takie rozwiązania spotykamy najczęściej w galeriach handlowych i mają one za zadanie nie tylko sprostać dużemu obciążeniu osób przez nie przechodzących, ale także zapewnienie systemu, który nie będzie pozwalał na wyziębienie budynku. Nie sprawdziłoby się to w przypadku drzwi przesuwnych, gdyż przy zbyt dużym natężeniu byłyby one ciągle otwarte, natomiast drugie rozwiązanie poprzez konstrukcję drzwi zapewnia, że przegroda jest zawsze zamknięta. Od kiedy wprowadzono takie rozwiązanie stało się ono najczęściej wybieranym, ze względów praktycznych i obecnie już w niewielu miejscach można spotkać coś innego.

Oczywiście poza rozwiązaniami publicznymi automatyka do drzwi może być również skutecznie stosowana w rozwiązaniach domowych, lub w małych firmach. Nie chodzi tutaj oczywiście o stosowanie w domach drzwi przesuwnych, ale o wykorzystanie automatyki do ryglowania zamków i otwierania ich za pomocą karty do czytnika lub odpowiedniego kodu wpisanego na klawiaturze. Dzięki temu do lamusa odchodzą rozwiązania oparte o tradycyjne klucze, które jak wiadomo są mało praktyczne i często się gubią.