Susz do waporyzatora

Susz do waporyzatora

29 marca 2020 Sport i zdrowie 0

Do marihuany medycznej dostępnej powszechnie tak w internecie jak i w stacjonarnych boksach w galeriach handlowych większość z nas zdążyła się już przyzwyczaić. Jest to roślina, która już nie szokuje, nie wzbudza kontrowersji. Jej pozytywne działanie zostało potwierdzone w licznych badaniach. CBD, które występuje w marihuanie hodowlanej znalazło szerokie spektrum zastosowania, począwszy od medycyny przez kosmetyki po gastronomię. Możemy korzystać z dobrodziejstw tej rośliny poprzez olejki konopne lub susz.

Susze do palenia i waporyzacji

susz do waporyzacjiJeżeli zdecydujemy się na susz, który jest tańszy niż olejki trzeba umieć odpowiednio go przygotować aby dobrze wykorzystać to co ma nam do zaoferowania roślina. W przeciwnym razie po prostu zmarnujemy materiał. Susz możemy palić lub poddać waporyzacji. Jeśli chodzi o palenie to należy pamiętać, ze tak jak w każdym procesie spalania powstają także szkodliwe substancje smoliste. Dlatego jeśli chcemy aby wykorzystanie tego produktu było w pełni bezpieczne i prozdrowotne dobrze jest poddać go waporyzacji. Susz do waporyzacji i do palenia nie różni się niczym od siebie. Kupując go w sklepie wygląda dokładnie tak samo. Różnica jest taka, że do waporyzatora trzeba do najpierw odpowiednio przygotować. W tym celu powinniśmy zmielić go w specjalnym młynku. I łamanie go, czy kruszenie palcami w niczym nie pomoże. Susz powinien do waporyzacji być całkowicie miałki. W przeciwnym razie nie wydobędziemy z rośliny cennych kannabinoidów. Susz musi być dobrze wysuszony. Tylko wtedy jego parowanie potrafi osiągnąć maksimum. Zaletą suszu jest fakt, ze jest to naturalny kwiat konopi. Nie jest poddawany, a przynajmniej nie powinien być poddawany żadnym chemicznym ulepszeniom. Naturalny susz ma stężenie od 3-5% CBD. Jeśli więc ktoś oferuje nam susz o wartości 15% to znak, że został on wzbogacony o krystaliczne CBD, bo kwiaty o takim stężeniu nie istnieją w naturze. Wybierając susz sprawdźmy jest jest produktem bezpiecznym .Czy jest wyraźnie oznakowany, czy był sprawdzony pod kątem zanieczyszczeń, z jakiego źródła pochodzi, czy nie stosowano przy uprawie rośliny pestycydów lub metali ciężkich.

Susz to jedno, pozostaje jeszcze sprawa samego waporyzatora. Nie dajmy się skusić na te tanie za 100-200 zł od nieznanych producentów. Są one plastikowe i często topią się już przy pierwszym użyciu, przez co wdychamy nie tylko susz ale i opary z plastiku. Ponadto często takie waporyzatory prowadzą do przypalania suszu i mogą skutecznie zniechęcić do dalszej waporyzacji. Cena dobrego waporyzatora zaczyna się od 300 zł i zdecydowanie warto w niego zainwestować.