Sumienni pracownicy ze Wschodu

Sumienni pracownicy ze Wschodu

10 kwietnia 2019 Usługi i biznesBiznes / Finanse 0

Jeszcze nie tak dawno zatrudnianie obcokrajowców mało popularne. Powodem tego było to, że zagraniczny rynek pracy dla Polaków był zamknięty. Dopiero od momentu gdy weszliśmy do Unii Europejskiej zaczęły się masowe wyjazdy Polaków w celach zarobkowych. Polacy zaczęli dostawać bardzo ciekawe oferty od firm zagranicznych i decydowali się podejmować tam tę samą pracę jaką wykonywali w Polsce jednak za wiele większe zarobki. W związku z tym firmy działające w Polsce musiały szukać pracowników poza terenem naszego kraju. 

Zatrudnianie pracowników z Azji

pracownicy z gruzjiOd kiedy Polacy zaczęli wyjeżdżać do pracy za granicę można powiedzieć, że polscy pracodawcy zostali postawieni pod ścianą. Początkowo rozwiązaniem okazywali się pracownicy z Ukrainy. Jednak i oni zaczęli bardzo często podejmować pracę poza terenem Polski. Od 2015 roku na Ukrainie było aż 7% pracowników, którzy wyjechali do pracy do Niemiec, Belgii czy Holandii. Z Polski również masa osób wyjechała co doprowadziło do problemów na rynku pracy. Polskie Urzędy Pracy niekiedy przedstawiają pozytywne dla nich statystyki mówiące o spadku bezrobocia. Niemniej jednak to nie bezrobocie spadło a Polacy przestali się rejestrować bowiem nie pracują w naszym kraju. W ostatnim czasie bardzo dużym uznaniem cieszą się pracownicy z Gruzji, którzy chętnie podejmują pracę na terenie Polski. Każdemu przedsiębiorcy, który prowadzi biznes w naszym kraju zależy na tym aby związać się z pracownikiem na długie lata. Właśnie z tego powodu rośnie zainteresowanie zatrudnianiem osób z Azji, dla których przyjazd do naszego kraju jest ogromną szansą. Z licznych rozmów z takimi pracownikami wynika, że są oni bardzo wdzięczni polskim przedsiębiorcom, że postanowili niech zainwestować. Swoją wdzięczność okazują poprzez sumienną i uczciwą pracą. W Polsce działają już nawet specjalne agencje pracy, które zajmują się rekrutowaniem pracowników z krajów azjatyckich. Zaledwie przez pół roku w 2017 do naszego kraju przyjechało ponad 8000 pracowników z Azji a z każdym rokiem liczba ta rośnie do potęgi. 

Ogólnie rzecz biorąc zatrudnianie osób w Gruzji może być bardzo dobrym pomysłem dla każdego większego przedsiębiorstwa. Pracownicy ci wyróżniają się uczciwością w stosunku do swoich pracodawców. Bardzo często zdarzają się takie sytuacje, że obcokrajowcy przyjeżdżający do naszego kraju deklarują chęć zostania na stałe. Niekiedy nawet decydują się na ściągnięcie do Polski całych swoich rodzin. Takich pracowników Polski przedsiębiorca może mieć naprawdę sporo korzyści.