Street workout na dwa sposoby

Street workout na dwa sposoby

10 września 2019 Usługi / Produkcja 0

Gotowe do instalacji zestawy do street workout mogą znaleźć się w każdym ogólnodostępnym miejscu publicznym. Klientami producentów stacji do street workoutu bardzo często zostają samorządy. Chcą one aktywizacji swoich mieszkańców poprzez ćwiczenia na wolnym powietrzu. Street workout rozumiany przez producentów przewiduje dwa rodzaje instalacji do street workout: stację do street workoutu, stworzoną z tradycyjnych przyrządów kalistenicznych oraz maszyny.

Tradycyjny street workout

zestawy street workoutMaszyny do ćwiczeń na świeżym powietrzu służą do rehabilitacji, do rozgrzewki oraz do aktywizacji osób najsłabiej wysportowanych i dla osób starszych. Zazwyczaj możemy spotkać się z zestawami do street workoutu z maszynami typu: wioślarz, maszyna do wyciskania na górne partie ciała, steper. tego typu zestawy znajdują się często w okolicach placów zabaw, gdzie rodzice mogą jednocześnie obserwować swoje pociechy w trakcie zabawy, sprawować nad nimi opiekę i zaznawać lekkiej aktywności fizycznej. Domyślnym sprzętem do street workoutu są tradycyjne przyrządy gimnastyczne, będące podstawą ćwiczeń o charakterze kalistenicznym: poręcze skośne, poręcze równoległe niskie, drążki do podciągania wysokie i niskie, drążki do podciągania progresywne, drabinka pionowa, drabinka pozioma, zestawy drabinkowe, kółka gimnastyczne i wiele innych. Producent zezwala na dowolne, logiczne łączenia elementów, na podstawie których powstają gotowe zestawy Street workout to dyscyplina treningu siłowego, która polega na wykorzystywaniu własnej masy ciała w ćwiczeniach fizycznych. Tradycyjny sposób uprawiania tej dyscypliny przewiduje ćwiczenia realizowane w oparciu o zabudowę miejską. Stąd np. wykorzystywanie w treningu boksów, które imitują schody, będące niegdyś podstawą ćwiczeń street workoutu w zakresie budowy muskulatury i siły dolnych partii ciała. Podobnie jest np. w przypadku różnego rodzaju ścianek. Tradycyjnie, służyły one do wskakiwania i podciągania się, kształtując doskonale siłę ramion, przedramion, a także dolne partie mięśniowe. Współczesny street workout stara się odwzorować pierwotne warunki ćwiczeń tej dyscypliny.

Dużo osób myli pierwotny street workout z parkourem. Parkour to dosłownie, z języka francuskiego, sztuka przemieszczania się. Początkowo, parkour służył do szybkiego przemieszczania się w warunkach miejskich. Street workout może być treningiem uzupełniającym i wzmacniającym dla parkourowców. W sensie stricte, nie ma natomiast przełożenia w drugą stronę. Parkour to ćwiczenie biegu, elastyczności w biegu, a street workout to trening siłowy.