Środki do mycia samochodu

Środki do mycia samochodu

14 marca 2019 Motoryzacja i Transport 0

 

Szorowanie uporczywego pyłu hamulcowego i innych może trwać wiecznie, jednak poświęcenie czasu na dokładne wyczyszczenie lakieru i wnętrza samochodu jest warte tego, gdy zobaczysz efekt końcowy. Warto mieć kilka produktów do czyszczenia samochodu po to, aby uzyskać najlepszy wynik przy minimalnym wysiłku. Dzięki temu auto będzie czyste z zewnątrz i pachnące w środku. Na rynku istnieje wiele produktów do czyszczenia zarówno lakieru samochodu, okien, kół i wnętrz. Warto zapoznać się z opiniami dotyczącymi tych środków i wybrać najbardziej odpowiedni.

Czym czyścić auto?

pielęgnujące środki czyszczące do samochoduDobrej jakości wiadro o przyzwoitej wielkości pozwoli na ciągłe dostarczanie wody z szamponem do czyszczenia nawet największych pojazdów. Warto przygotować dwa wiadra, jedno z detergentem, a drugie ze świeżą, czystą wodą. Dzięki tej konfiguracji można spłukać gąbkę w czystej wodzie, aby usunąć brud i zanieczyszczenia przed użyciem szamponu. Zakup dobrej jakości gąbki lub rękawicy myjącej zmniejszy zarysowania lakieru. Najlepiej mieć dwie ścierki lub gąbki, jedną na górną połowę samochodu, a drugą na dolną, bardziej brudną część. W ten sposób zmniejszy się ryzyko przeciągnięcia brudu z dna pojazdu i zarysowania lakieru. Pielęgnujące środki czyszczące do samochodu istnieją w wielu wersjach dostosowanych do różnych pojazdów. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnych płynów do mycia samochodów. Zawsze najlepiej używać płynu, który jest jak najbardziej zbliżony do pH neutralnego. Pozwoli to wyeliminować twarde plamy wody, które mogą pozostać na lakierze w wyniku minerałów w wodzie sieciowej. Niektóre produkty oferują szampon samochodowy i wosk w jednej butelce. Chociaż może to być dobre, aby zaoszczędzić trochę czasu, nie zapewni tyle ochrony ani połysku, co oddzielny środek do polerowania i wosk. Koła w samochodzie są narażone na pył hamulcowy, a także brud drogowy i smołę, a także mogą być trudne do utrzymania w czystości. Aby usunąć żwir i brud, dobrze jest używać odpowiedniego środka czyszczącego zaprojektowanego specjalnie dla kół. Jest jeszcze bardziej skuteczny w połączeniu ze szczotką.

Należy pamiętać, aby upewnić się, że najpierw przetestuje się środek czyszczący na małej części koła, aby upewnić się, że nie uszkodzi on wykończenia koła, ponieważ niektóre środki czyszczące zawierają niewielką ilość kwasu. Warto także stosować sprawdzone kosmetyki pewnych firm, aby mieć pewność, że usuną brud nie niszcząc warstwy lakieru samochodowego.Dzięki temu, auto będzie wyglądało czysto, schludnie, a brud nie będzie tak łatwo przylegał.