Sprytnie zaprojektowana mała kuchnia na wymiar

Sprytnie zaprojektowana mała kuchnia na wymiar

31 stycznia 2019 Urządzanie wnętrz 0

Odziedziczyłam mieszkanie po moich dziadkach w Toruniu. dziadkowie żyli dość skromnie w malutkim, dwupokojowym mieszkaniu ze skromną łazienką i malutką kuchnią, w której ledwo można się obrócić. Mimo to przez wiele lat żyli tutaj bardzo szczęśliwie. Jako nowo upieczona mężatka cieszyłam się z tego, że otrzymałam to mieszkanie. W końcu nie będziemy musieli z mężem wynajmować i płacić obcym prawie całą wypłatę. Jest to dla nas naprawdę spory plus i ułatwienie, ale musimy się urządzić w ten sposób, aby było wszystkim wygodnie.

Na początek zaprojektujemy kuchnię na wymiar

kuchnie na wymiar w ToruniuZ uwagi na to, że wspomniana kuchnia jest naprawdę bardzo mała, musieliśmy pomyśleć nad logistycznymi rozwiązaniami. Inspiracją dla nas były różne projekty w internecie z propozycjami o których nie miałam bladego pojęcia nawet. Nie myślałam, że można małą kuchnię tak sprytnie zaprojektować. jeden znany projektant wnętrz zaproponował nam abyśmy zamówili kuchnie na wymiar w Toruniu. Wówczas nie będzie żadnego problemu z tym, aby wepchnąć jakąś szafkę i nic nie będzie pasować. Postanowiliśmy więc skorzystać z usług jednej z firm w Toruniu, która zajmuje się właśnie takimi usługami. Dekoratorka z firmy przyjechała do nas w wyznaczonym terminie i zaczęła mierzyć kuchnię. Z góry powiedziała nam, że kuchnia na wymiar powinna być w kolorze bardzo jasnym, a nawet białym, by optycznie powiększyć pomieszczenie. Już wcześniej o tym myśleliśmy, ale projektantka tylko rozwiała nasze wątpliwości. Kuchnia na wymiar składa się z trzech szafek. Jedna będzie pod szafkę indukcyjną, druga będzie większa z drzwiczkami na zawiasy, a w trzeciej – węższej będą szuflady na przyrządy kuchenne. To tyle, jeśli chodzi o szafki stojące. Oprócz tego będzie również mała szafka wisząca na szklanki oraz dwie półki, aby móc postawić pojemniczki lub inne elementy kuchenne. Była to bardzo dobra opcja dla naszej małej kuchni. Lepiej nie mogliśmy trafić i sama bym nie wpadła na tak ciekawy pomysł, jaki zaprojektowała nam pani dekoratorka z toruńskiej firmy.

Po tym, jak kuchnia została odmalowana, można było zacząć montować białe, lśniące szafki. Pomieszczenie po remoncie stało się zupełnie inne niż przed. Dziś nie odczuwam tego, że jestem w malutkiej kuchni, w której nie można się nawet obrócić. Dla mnie to miejsce jest naprawdę pięknie urządzone a szafki doskonale do siebie pasują. Jak widać, warto jest korzystać z opcji kuchnia na wymiar bo dzięki temu unikniemy rozczarowań związanych z niedopasowaniem mebli. Ja nie żałuję i jestem bardzo zadowolona.