Sprawdzony sposób na złuszczanie naskórka po trądziku

Sprawdzony sposób na złuszczanie naskórka po trądziku

12 października 2020 Usługi / Produkcja 0

Odpowiednia pielęgnacja, dieta czy tryb życia to tylko niektóre z czynników, które wywierają wpływ na kondycję i wygląd naszej skóry. Pierwszy z nich to często klucz do sukcesu w utrzymaniu zdrowej skóry, dlatego w tym artykule przygotowałam kompleksowy poradnik, który pozwoli nam dopasować odpowiednią formę codziennej pielęgnacji.

Mezoterapia bezigłowa – kto powinien ją stosować?

złuszczająca mezoterapia bezigłowa beautiflyZ pielęgnacyjną pomocą przychodzą nam dostępne na rynku kosmetyki, które przeznaczone są dla określonych rodzajów skóry i zazwyczaj dzielą się na preparaty przystosowane do potrzeb cery suchej, mieszanej, przetłuszczającej się oraz skłonnej do niedoskonałości. Prawda jest taka, że nie każdy z nas idealnie wpisuje się w dany kanon oferowanych na rynku rozwiązań. Może zdarzyć się tak, że mamy przetłuszczającą się strefę „T”, a przesuszone policzki lub na odwrót. Ile osób- tyle potrzeb i kombinacji, a każda z nich wymaga indywidualnego dopasowania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Jeśli samodzielnie polegliśmy testując marki drogeryjne- warto będzie skorzystać w takiej sytuacji z pomocy doświadczonego kosmetologa, który po przeprowadzeniu analizy skóry pomoże nam dobrać takie kosmetyki, które pozwolą nam utrzymać cerę w nienagannej kondycji. Podstawą codziennej rutyny pielęgnacyjnej powinien być oczywiście odpowiedni żel do twarzy. Wybierając kosmetyki warto zwrócić uwagę na ich skład- dobrze jest, jeśli żel do oczyszczania ma łagodną formułę, pozbawioną alkoholu i SLS-u, które mogą zbyt mocno przesuszać skórę twarzy. Kolejny istotny krok to regularne złuszczanie naskórka, jednak pamiętajmy, aby nie robić tego zbyt często, ponieważ w ten sposób bardzo obciążamy naszą skórę, a komórki mogą nie nadążyć z regeneracją. Regularne peelingi warto wzbogacić o zabiegi takie jak złuszczająca mezoterapia bezigłowa beautifly, którą możemy wykonać niemalże w każdym dobrym salonie kosmetycznym. Serię takich zabiegów dobrze jest zastosować po zakończonym leczeniu dermatologicznym, np. w przypadku osób, które zmagały się z trądzikiem.

Serię zabiegów w gabinecie kosmetycznym najlepiej zacząć w terminie około 2- 3 miesięcy po zakończeniu leczenia dermatologicznego. Mezoterapia bezigłowa to nic innego jak złuszczanie naskórka z zastosowaniem kwasów takich jak np. kwas hialuronowy, dekspantenol czy popularna kofeina, których zadaniem jest pobudzenie skóry do szybszej regeneracji. Koszt jednorazowego zabiegu to od 100 do 160 zł. Osoby, które decydują się na serię mezoterapii powinny znaleźć na nią czas raz w miesiącu.