Sposoby ważenia samochodów

Firmy spedycyjne obowiązują konkretne zasady dotyczące maksymalnej wagi załadunku. W przypadku, gdy następuje przeładunek samochodu, konsekwencją jest nałożenie wysokiej kary pieniężnej na właściciela firmy. Konieczny jest wówczas rozładunek i podzielenie towaru na dwa transporty. Generuje to kolejne zbędne koszty. Na szczęście istnieją sposoby na uniknięcie takich nieprzyjemnych sytuacji. Służą do tego specjalnie przeznaczone urządzenia. Dzięki nim możliwe jest bardziej racjonalne przewożenie towarów.
Najlepsze zastosowanie legalizowanych wag osiowych
Sprzęt, który służy do ważenia pojazdów powinien być bardzo precyzjny i funkcjonalny. Do ważenie osi samochodu lub całego auta sprawdza się waga osiowa legalizowana. Może występować w formie stacjonarnej lub przenośnej. Większość modeli posiada nawet tryb dynamiczny, dzięki któremu istnieje możliwość zważenia samochodu w ruchu. Oczywiście bardziej klasyczną formą jest ważenie statyczne, jednak nie zawsze wystarczające. Wagi osiowe charakteryzują się niewielkimi wymiarami i niskimi kosztami montażu oraz zabudowy. Im lepiej jest skontruowana zabudowa, tym większą dokładności cechuje się waga osiowa, czyli jest o wiele bardziej funkcjonalna. Wagi osiowe sprawdzają się najlepiej do ważenia żwiru lub złomu. W zależności od rodzaju ważonych pojazdów ważne jest wyrównanie i utwardzenie terenu w najbliższej okolicy wagi. Znaczna większość producentów oferuje wagi legalizowane, co oznacza, że nic nie stoi na przeszkodzie, by była wykorzystywana do rozliczeń handlowych. Montaż wagi osiowej niesie wiele korzyści, również ekonomicznych. Wystarczy uzmysłowić sobie, jak wysokie kary pieniężne nakładane są na przewoźników przez Państwową Inspekcję Drogową. Powodem jest częste przeładowanie aut. Aby uniknąć tego rodzaju zbędnych kosztów można samodzielnie i często kontrolować naciski osi na podłoże. Ważne, by taką kontrolę wykonać zanim samochód wyjedzie w trasę. Producenci z pewnością polecą model wagi, który zapewni szybkie i dokładne skontrolowanie.
Kontrola nacisku w przypadku wag osiowych jest bardzo precyzyjna, a koszt zakupu tego urządzenia jest stosunkowo niski. Przygotowanie odpowiedniego podłoża również nie wymaga dużych nakładów finansowych. Ważenie można dokonywać o każdej porze, czyli wtedy, gdy pojawia się potrzeba. Wagi rodzaju osiowego są najlepszym rozwiązaniem dla firm, które nie dysponują dużą powierzchnią wolneJ przestrzeni do zagospodarowania. Warto jeszcze wiedzieć, że nowsze modele wag osiowych są wyposażone w nowoczesne drukarki termiczne.
Najnowsze komentarze