Sposoby pielęgnacji skóry naczynkowej

Sposoby pielęgnacji skóry naczynkowej

1 sierpnia 2019 Piękno i zdrowie 0

Pielęgnacja skóry naczynkowej wcale nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Nie bez powodu mówi się o tym, że cera naczynkowa tak naprawdę jest w pewnym sensie cerą specjalnej troski. Taka cera bardzo szybko i często się rumieni, a na jej powierzchni bardzo często pojawiają się prześwitujące, rozszerzone naczynka. Jeśli szukamy odpowiedniej linii do pielęgnacji naszej problematycznej skóry naczynkowej, czasami najlepszą opcją może okazać się wizyta w aptece i pomoc farmaceuty.

Kosmetyki do cery naczynkowej

dobry krem do cery naczynkowejNasza cera naczynkowa wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, które uszczelnią nasze naczynka i sprawią, że skóra ta będzie nieco mniej problemowa. Jeśli mamy cerę naczynkową, która przysparza nam wielu problemów, jak najszybciej starajmy się dobrać odpowiednie kosmetyki. Nie powinnyśmy czekać aż na naszej cerze pojawią się nieestetyczne zmiany i sińce. A niestety jest to możliwe – zwłaszcza przy nieodpowiedniej pielęgnacji. Dobry krem do cery naczynkowej powinien minimalizować rumień i sprawiać, że skóra będzie odpowiednio odżywiona i nie będzie piekła. Niestety wybierając kosmetyki bardzo często kierujemy się jedynie wyglądem opakowania. W przypadku cery naczynkowej, powinnyśmy raczej największą uwagę zwrócić na skład produktu. Bardzo często spotykamy się ze stwierdzeniem, że cera naczynkowa wymaga stosowania naprawdę drogich kremów. Całe szczęście nie jest to prawda i również wśród nieco tańszych propozycji możemy trafić na doskonałe produkty. Zdarza się, że nieco droższe propozycje mają słabsze działanie niż kremy z najniższej półki cenowej. To dlatego ceną również nie powinnyśmy się sugerować. Wiele kobiet testuje przeróżne kremy, dzięki czemu stara się wybrać ten odpowiedni. Niestety musimy mieć na uwadze to, że cera naczynkowa nie lubi częstej zmiany kosmetyków. Dlatego jeśli raz trafimy na odpowiedni produkt, zostańmy z nim na dłużej. Istnieje cała lista substancji, których posiadaczki cery naczynkowej powinny unikać. Jest to np. alkohol, mentol, mięta, czy nawet wyciąg z eukaliptusa.

Poszukując odpowiedniego kremu do cery naczynkowej powinnyśmy zwrócić uwagę głównie na skład. Najlepiej jeśli znajdzie się w nim np. wyciąg z żurawiny, wyciąg z kasztanowca, czy ze skrzypu. Na cerę naczynkową bardzo dobrze działa również witamina C, witamina K oraz krzem i zielona glinka. Doskonale sprawdzą się również kosmetyki, zawierające w swoim składzie algi morskie, czy olejek różany. Tak naprawdę substancji idealnych do pielęgnacji cery naczynkowej jest dużo więcej.