Smoczki z kauczuku dla dzieci

Smoczki z kauczuku dla dzieci

20 stycznia 2021 Rodzina i dzieci 0

Pojawienie się w rodzinie małego dziecka to wielka radość, ale też nie lada wyzwanie dla rodziców, trzeba bowiem skompletować dla nowego członka rodziny wyprawkę, dzięki której będzie miał wszystko czego potrzebuje. Jednym z elementów wyprawki, którego na ogół się nie pomija, są smoczki, zarówno takie uspokajające do ssania przez dziecko w ciągu dnia, jak i takie do butelek. Smoczki w zależności od wieku dziecka, oraz funkcji jaką mają spełniać mogą różnić się od siebie kształtami, mogą także być wykonane z różnych materiałów.

Zalety kauczukowych smoczków dla dzieci

smoczki kauczukowePod względem materiału, z którego zostały wykonane smoczki dzielimy na silikonowe i kauczukowe, zwane również lateksowymi. Wielką zaletą smoczków kauczukowych jest ich duża plastyczność, oraz miękkość, co czyni je idealnymi dla delikatnej buzi dziecka. Kauczuk, z którego wykonywane są smoczki jest materiałem naturalnym wytworzonym z mleczka lateksowego pozyskiwanego z drzewa Hevea czyli kauczukowców brazylijskich rosnących w Ameryce Południowej w dorzeczach rzeki Amazonki. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu smoczki kauczukowe są zdrowe dla ich maleńkich użytkowników. Poza naturalnym pochodzenie surowca, z którego zostały wytworzone smoczki kauczukowe mają także inne zalety. Ich miękkość, oraz naturalny, ciepły jasnobrązowy kolor kojarzą się dziecku z piersią mamy, co sprawia, że wiele dzieci woli je od smoczków silikonowych.  Smoczek kauczukowy jest bardzo delikatny i miękki, a przez swoją plastyczność dobrze dopasowuje się do naturalnego ruchu ust dziecka i nie powoduje odgnieceń ani żadnego poczucia dyskomfortu. Smoczki kauczukowe nie zawierają substancji mogących wywoływać alergię, ani substancji rakotwórczych, sztucznych barwników, czy też parabenów i ftalanów. Są w pełni biodegradowalne, co na pewno docenią mamy, które dbają o środowisko. Dzięki temu, że smoczki kauczukowe są miękkie ssanie ich przychodzi z łatwością nawet dzieciom o osłabionym napięciu mięśniowym.

Naturalne, nietoksyczne produkty to zdrowa alternatywa oraz gwarancja lepszej przyszłości dla naszych dzieci. Smoczki kauczukowe dostępne są na rynku już od wielu lat, dzięki czemu wiele mam miało okazję wypróbować je i poznać ich zalety. Niektóre dzieci często korzystają ze smoczka, pomaga on bowiem się im uspokoić, a miękkość, plastyczność i anatomiczny kształt tych smoczków sprawiają, że są one bezpieczne dla twarzy oraz jamy ustnej dziecka, nie powodują one bowiem problemów ze zgryzem i nie powodują deformacji podniebienia.