Smaczne kaszki bezmleczne

Każda mama ma do wyboru karmienie dziecka mlekiem z piersi, albo modyfikowanym. Choć lekarze zalecają, aby do szóstego miesiąca życia dziecka karmić je wyłącznie mlekiem mamy, to czasem różnie bywa z ilością produkowanego pokarmu i trzeba wprowadzić do diety mleko modyfikowane. Po szóstym miesiącu życia można zacząć już urozmaicać dietę dziecka i wprowadzać do niej pierwsze kaszki i wybrane warzywa.
Jak podawać dziecku kaszkę?
Dla młodych rodziców karmienie dziecka jest sporym wyzwaniem, gdyż uczą się wszystkiego od początku. w żywieniu niemowląt, trzeba zachować odpowiednią kolejność we wprowadzaniu owych produktów, ponieważ układ pokarmowy maluchów dopiero się kształtuje i może nie być gotowy na niektóre składniki. Dlatego pierwsze produkty powinny być lekkie i koniecznie bez dodatku cukru. Pediatrzy jednomyślnie zalecają, aby najpierw zacząć rozszerzanie diety dziecka od kaszek i pojedynczych warzyw. W sprzedaży dostaniemy kaszki bezmleczne i mleczne, które nieco inaczej się przygotowuje. Jak sama nazwa mówi, pierwsza kaszka nie zawiera mleka modyfikowanego, więc trzeba ją rozmieszać z wcześniej przygotowanym mlekiem lub dodać do porcji kobiecego mleka, jeżeli mama odciąga pokarm. Natomiast mleczna kaszka ma już w swoim składzie od pięćdziesięciu do około siedemdziesięciu procent mleka modyfikowanego i wystarczy do niej dodać jedynie wodę. Tak przygotowane kaszki można dawać dziecku na śniadanie lub kolację, a najlepiej dwa razy dziennie do dwunastego miesiąca życia. Do gotowego produktu można dodać świeże owoce, które dodatkowo urozmaicą smak i nadadzą słodyczy. Co najważniejsze, kaszki w przeważającej części nie zawierają cukru. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów kaszek różnych producentów, jednak trzeba uważnie sprawdzać ich składy, gdyż niektóre posiadają cukier i suszone owoce. W kwestii zastosowania odpowiednich proporcji kaszki i płynu, możemy skorzystać z informacji podanej na opakowaniu, gdyż mówi ona o tym, ile miarek produktu należy wymieszać z wodą lub mlekiem o odpowiedniej temperaturze.
Żywienie dzieci w tak wczesnym okresie jest kluczowe dla ich przyszłego zdrowia, dlatego koniecznie trzeba wybierać jedynie zdrowe i najlepiej ekologiczne produkty. Organizm dziecka jest zupełnie bezbronny na szkodliwe działanie przeróżnych środków chemicznych powszechnie stosowanych w produkcji żywności. Z tego powodu, produkty dla niemowląt muszą przejść ścisłą kontrolę na każdym etapie produkcji, gdyż konieczne jest spełnienie wytyczonych norm unijnych dotyczących żywności dla dzieci.
Najnowsze komentarze