Skuteczny sposób na owady w domu

Skuteczny sposób na owady w domu

4 listopada 2021 Usługi / Produkcja 0

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Jest to czas, w którym natura budzi się do życia i nie sposób tego nie docenić. Jednak do życia po zimie budzą się także owady, które uparcie zaczynają pchać się do naszych mieszkań, przy okazji irytując, strasząc lub gryząc. Jak poradzić sobie z insektami wlatującymi przez otwarte okna? Nie sposób przecież zrezygnować z wietrzenia pomieszczeń. Niestety owady latające to nie tylko muchy, choć te są najbardziej irytujące. Należą do nich także gryzące nas komary oraz uparte i czasem niebezpieczne osy, a także upiorne w swoim wyglądzie ćmy.

Lampy owadobójcze – rodzaje i zastosowanie

polecana lampa uv na owadySposobów na pozbycie się z domu owadów jest całkiem sporo, począwszy od tych domowych i naturalnych, kończywszy na środkach chemicznych, które niestety często nie są obojętne dla naszego zdrowia. Najprościej byłoby po prostu ograniczyć wlatywanie owadów do środka, jednak nie jest to proste. Zamykanie okien nie wchodzi w grę, ciężko byłoby znieść zaduch we własnym domu. W otworach okiennych można zamontować moskitiery. Ta drobna siateczka najczęściej nie ogranicza specjalnie widoczności, jednak w przypadku okna balkonowego nie do końca się sprawdza. Owady potrafią znaleźć nawet najdrobniejsze szczeliny, przez które dostaną się do naszego domu. Jeśli problem z insektami jest naprawdę duży, warto zwrócić uwagę na lampy owadobójcze. Polecana lampa uv na owady skutecznie wyeliminuje naszych wrogów. Jak działa takie urządzenie i gdzie warto je zamontować? Polecana lampa uv na owady ma dwa zadania: zwabić i unieszkodliwić. Niezależnie od rodzaju lampy, owady wabione są w ten sam sposób, tzn. przez promienie UV-A emitowane przez świetlówkę. Różnice między poszczególnymi modelami dotyczą tego, co dzieje się później. Zwabiony owad może zostać porażony prądem po zetknięciu z kratka rażącą. Tak działają lampy rażące. Innym rodzajem lampy są modele lepowe, posiadające wkłady lepowe, do których przyklejają się zwabione insekty. Wkłady te należy regularnie wymieniać. Ostatni rodzaj lamp na owady to modele wiatrakowe, prawdopodobnie najczystsze, ponieważ nie uśmiercają owada, a jedynie zatrzymują go w specjalnym pojemniku, z którego nie ma szans wydostać się na wolność (chyba, że zdecydujemy inaczej).

Koszty użytkowania lampy owadobójczej są znikome, natomiast koszty samej inwestycji są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od rodzaju i wielkości lampy oraz materiałów, z jakich została wykonana. Nowoczesne urządzenia są bardzo estetyczne, mogą nawet stanowić elegancką ozdobę pomieszczenia, dzięki czemu nie trzeba ich nigdzie ukrywać, a wręcz można eksponować. Lampę najlepiej powiesić na ścianie lub na suficie w zacienionym i spokojnym rogu pomieszczenia i pamiętać o corocznej wymianie świetlówki.