Skuteczna detoksykacja w Warszawie

Skuteczna detoksykacja w Warszawie

1 sierpnia 2019 Sport i zdrowie 0

Alkohol to jedna z substancji psychoaktywnych ogólnie dostępnych i ogólnie tolerowanych. Towarzyszy człowiekowi od chwili narodzin do późnej starości, nie znaleźlibyśmy miejsca w którym nie spotkalibyśmy się z nim chociażby w śladowych ilościach. W kontaktach z osobami nadużywającymi alkoholu spotykamy dwa pojęcia,  pijak i alkoholik. Wbrew ogólnym przypuszczeniom i stereotypom nie oznaczają one tego samego i występuje znacząca różnica pomiędzy takimi osobami.

Gdzie wykonać detoksykację?

detoksykacja warszawaObie te grupy różni przede wszystkim to, że u osób uzależnionych występuje głód alkoholowy, zespół abstynencyjny oraz upośledzenie kontroli nad ilością i częstością spożytego alkoholu. Czyli osoba uzależniona odczuwa tak silny przymus sięgnięcia po alkohol, że gdy tego nie zrobi wystąpią silne dolegliwości natury nie tylko psychicznej ale również fizycznej. Oczywiście po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu objawy te samoistnie ustąpią. Nie należy jednak zapominać, że ta granica pomiędzy alkoholizmem a uzależnieniem jest bardzo płynna i nawet nie zauważymy momentu w którym ją przekroczymy.  Jeśli podejrzewamy u kogoś lub siebie uzależnienie dobrze jest sprawdzić to udając się do specjalistów prowadzących terapie w poradni przeciwalkoholowej. To że zgłosimy się do poradni nie rozwiąże problemu ponieważ nie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na podjęcie leczenia.  Na konsultacje należy zgłosić się trzeźwo, najlepiej w towarzystwie bliskiej lub zaufanej osoby która będzie dla nas wsparciem. Nie zawsze istnieje możliwość natychmiastowego leczenia, czasami zdarza się tak, że występują silne objawy abstynencyjne i konieczny jest pobyt na oddziale leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych. Leczenie tam zazwyczaj trwa kilka dni po czym pacjent kierowany jest na terapię. Jeśli interesuje nas detoksykacja Warszawa oferuje najlepsze rozwiązania. Dysponuje doskonałymi oddziałami i placówkami zajmującymi się detoksykacją. Pracują tam doskonali fachowcy, osiągający szybko dobre rezultaty.

Do dnia dzisiejszego nie wynaleziono skutecznego medykamentu umożliwiającego wyleczenia uzależnienia bez odtrucia i psychoterapii. Istnieją leki, które nie są refundowane, mogą je zlecić lekarze ale tylko osobom nie mającym przeciwwskazań do ich stosowania. Należy je używać pod kontrolą. W chwili wystąpienia silnych objawów odstawiennych  najlepszym rozwiązaniem jest detoksykacja Warszawa dysponuje bardzo dużymi możliwościami radzenia sobie z tym problemem. Wystarczy podjąć świadomą i dobrowolną zgodę na poddanie się terapii.