Składany garaż z blachy

Składany garaż z blachy

8 lutego 2019 Garaże 0

Na naszym osiedlu zawsze był problem z miejscem do parkowania, gdyż projektanci widocznie nie przewidzieli aż tak wielu mieszkańców posiadających własne samochody. Mimo iż dokładaliśmy wszelkich starań by zapewnić wystarczającą ilość miejsca parkingowego, nie zawsze było to możliwe, więc szukaliśmy od dłuższego czasu rozwiązania problemu z miejscem, który rozwiązał się sam, jak to często bywało, gdyż jeden z najemców gruntu przy naszym osiedlu postanowił nam owy grunt sprzedać.

Łatwy do złożenia metalowy garaż

mały garaż metalowyNowo zakupiona działka przylegała bezpośrednio do osiedla, i idealnie nadawała się do budowy miejsca parkingowego, gdyż nie było na niej żadnych budynków. Jednak ustanowienie tam parkingu wiązałoby się z koniecznościami prac ziemnych i budowy owego parkingu, a był to koszt którego nie byliśmy w tym momencie w stanie pokryć. Wzięliśmy więc przykład z innych osiedli, i postanowiliśmy ustawić na wyznaczonym terenie metalowe garaże, jakie często widywaliśmy na nowych osiedlach, gdzie nie było możliwości zbudowania betonowych garaży dla mieszkańców. Jeden mały garaż metalowy zajmował około tyle samo powierzchni co jedno miejsce parkingowe, a jego postawienie wymagało znacznie mniej pracy i czasu, co przygotowanie miejsca parkingowego. Koszt takich garaży, nawet dużej ilości, która miała wystarczyć dla wszystkich mieszkańców osiedla, był bardzo niewielki, gdyż zawierał w sobie tylko cenę blachy, z jakiej owy garaż się składał. Montażem mieli się zająć nasi pracownicy, a był on na tyle prosty i szybki, iż nie zakładaliśmy żadnych problemów. Postawienie całego rzędu takich garaży nie wymagało więcej pracy niż tylko wbicia słupków podstawy w grunt i skręcenia poszczególnych ścian, drzwi wjazdowych i dachu, więc wszystkie garaże, mogące pomieścić samochody wszystkich mieszkańców, zostały ustawione w przeszło pięć dni. Każdy garaż zamykany był na prostą kłódkę, do której klucze mieli tylko właściciele samochodów.

Takie garaże miały również inną niewątpliwą zaletę, a mianowicie ich postawienie nie wymagało żadnych pozwoleń budowlanych, gdyż nie były one stałymi konstrukcjami i nie zostały na stałe przytwierdzone do fundamentów. W razie potrzeby można było owe garaże szybko i łatwo zdemontować i przenieść, więc była to ich dodatkowa zaleta. Ustawienie garaży spotkało się z ogromną aprobatą mieszkańców, którzy nie tylko cieszyli się z większej ilości miejsca na chodnikach, do tej pory często blokowanych przez samochody, ale również z wygodnego i łatwego dostępu do miejsca parkingowego, które znajdowało się niedaleko bloków.