Scrum i praca w firmie

Scrum i praca w firmie

29 stycznia 2019 Usługi i biznesBiznes / Finanse 0

Praktycznie każda osoba, która kiedykolwiek pracowała w agencjach reklamowych widziała Scrum Mastera, gdyż teraz to jest codzienność. Przy pracach programistycznych tak naprawdę najczęściej widać takie osoby. Nie da się ukryć, że dzięki nim faktycznie każda praca wygląda lepiej, jednak trzeba zacząć oczywiście od odpowiedniego przygotowania takiej osoby do zajmowanego stanowiska. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście jakimś cudem, czym charakteryzuje się w swojej codziennej pracy Scrum Master.

Product Owner w agencji reklamowej

scrum product ownerNie da się ukryć, że Scrum product owner to osoba, która zarabia dość sporo. Jak na project managera przystało faktycznie takie osoby wyciągają naprawdę kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie w zależności oczywiście od tego, z jakiego poziomu wiedzy zaczynają. Jeśli faktycznie jest to ich pierwsza praca, to mogą zaczynać od znacznie niższego pułapu. Doświadczony scrum product owner potrafi tak sprawnie zarządzać każdym projektem, za który jest odpowiedzialny, że faktycznie wszyscy pracownicy mogą czuć się, że są pod dobrą opieką. Scrum product owner ma różne zadania w firmie. W zależności w głównej mierze oczywiście od tego, dla jakiej firmy pracuje. W agencjach odpowiedzialnych za projektowanie UX oraz UI na pewno może on połączyć umiejętności kilku działów i rozdysponować pracę pomiędzy nimi. Takie rozwiązania są o wiele bardziej skuteczne i na pewno scrum product owner powinien o nich wiedzieć zaraz po zdaniu egzaminu kończącego się otrzymaniem certyfikatu. Scrum i Agile to dwa bardzo modne kierunki, którymi podążają praktycznie wszyscy właściciele firm i agencji interaktywnych. Decydując się na konkretnego pracownika na pewno będziecie chcieli prześledzić jego umiejętności oraz całą karierę. To wam pokaże, z jakimi projektami pracownik miał coś wspólnego i czy faktycznie po prostu warto go zatrudniać. Według mnie zawsze warto stawiać na własną firmę tym bardziej, że to ona będzie z czasem przynosić jeszcze większe zyski.

W większości przypadków każdy obeznany w temacie pracownik zainteresowany Scrum będzie szukał nowych wyzwań zawodowych, więc może tutaj jest miejsce i czas dla was, abyście z nim porozmawiali. Jeśli zastanawialiście się nad pracownikiem do waszego działu, który będzie stanowił pewnego rodzaju pomost między klientem a działami wykonawczymi to jak najbardziej warto postawić na takie osoby. mogę wam powiedzieć, że doświadczony Scrum Master z kilkuletnim stażem zarabia tyle co kierownik większego zespołu w każdej firmie.