Scrapbooking – zastosowanie papieru transparentnego

Scrapbooking – zastosowanie papieru transparentnego

29 marca 2019 Drukarnie i reklama 0

Od dawna lubiłam najróżniejsze prace plastyczne – rysunek, wycinanki czy malowanie różnorodnymi farbami. Nawet w dorosłym życiu staram się wygospodarować sobie chwilę w weekend, aby się w ten sposób zrelaksować i zrobić coś ciekawego, co zawiśnie na ścianie albo ozdobi pokój mój albo znajomych. Jakiś czas temu postanowiłam poszukać jakiejś nowej techniki, której nigdy wcześniej nie miałam okazji spróbować, aby nauczyć się czegoś nowego.

Papier transparenty w pracach plastycznych

transparentny papier do scrapbookinguTym, co od razu wpadło mi w oko, był scrapbooking. W tej technice najczęściej wykonuje się kartki okolicznościowe oraz niezwykle ciekawe albumy na zdjęcia. Od razu postanowiłam spróbować. Od tego momentu minęło już trochę czasu, a ja nadal zgłębiam tajniki tej niezwykle ciekawej techniki. Ostatnio znalazłam nawet transparentny papier do scrapbookingu, dzięki któremu moje prace wyglądają jeszcze lepiej. Znajoma poprosiła mnie o wykonanie albumu na zdjęcia dla jej małego dziecka. Chciałam więc, aby efekt końcowy był zachwycający. Od razu wiedziałam, że transparentny papier doskonale sprawdzi się w tym przypadku. Takie arkusze najczęściej pokryte są jakimś ciekawym wzorem, a przestrzeń pomiędzy jego elementami jest przezroczysta. Dzięki temu doskonale nadaje się do tworzenia ciekawych efektów na pracach oraz ozdabiania ich tła. Chciałam, aby tworzony przeze mnie album podzielony był na różne sekcje, a żeby je odróżnić wykorzystałam właśnie taki papier. Dzięki temu każda część albumu nie tylko ma inny kolor kartek, ale również inny wzór, który uzyskałam dzięki transparentnym arkuszom. Nadają one całości bardzo ciekawy efekt lekkości i sprawiają, że każda sekcja ciekawie się prezentuje. Postanowiłam również na takim papierze transparentnym nadrukować napisy, żeby oznaczyć poszczególne części. Taki sposób sprawił, że całość wygląda niebanalnie. Tego rodzaju papier może być zastosowany również do oklejania pudełek – dzięki pokryciu nim pomalowanej pomalowanej powierzchni można uzyskać bardzo ciekawe efekty kolorystyczne.

Istnieje bardzo wiele ciekawych materiałów, które wykorzystuje się w scrapbookingu. To właśnie ta różnorodność mi się spodobała oraz sprawiła, że już od dłuższego czasu zajmuję się tą techniką. Od czasu do czasu zdarza mi się poznać nietypowe materiały, które pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawego efektu, który wcześniej nie przyszedł mi do głowy. Bardzo przydatne do ozdabiania tła kartek okazał się transparentny papier. Chociaż nigdy wcześniej nie miałam z nim doświadczenia, jego wykorzystanie pozwoliło mi na stworzenie pięknego albumu.