Rozbudowane pokazy pirotechniki

Rozbudowane pokazy pirotechniki

27 stycznia 2019 Usługi / Produkcja 0

 

Pokazy pirotechniczne zazwyczaj kojarzą się ludziom ze zwykłymi fajerwerkami przy szczególnych okazjach. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, jak bardzo rozbudowany może być taki pokaz, zwłaszcza przy użyciu profesjonalnych materiałów wysokiej jakości, których nie da się dostać w zwykłym sklepie. Pokazy takie na ogół organizowane są przez profesjonalistów z przeszkoleniem saperskim, aczkolwiek wiele osób bez doświadczenia wojskowego również brało udział w ich organizacji.

Profesjonalne pokazy zaawansowanej pirotechniki

profesjonalny pokaz pirotechnicznyJedną z największych różnic pomiędzy zwykłym pokazem fajerwerków a profesjonalnym widowiskiem pirotechnicznym były przede wszystkim same używane materiały. Profesjonalny pokaz pirotechniczny był zawsze wykonywany na najwyższej jakości materiałach pirotechnicznych, często łączonych ze sobą w taki sposób, by dawały one najróżniejsze, choć bardzo spektakularne efekty. Zmiana koloru podczas spalania była tylko jednym z wielu możliwych do uzyskania efektów, podobnie jak wybuchy kaskadowe, które były niezwykle imponujące, gdyż materiał palny był rozrzucany na duże odległości, tworząc fantazyjne wzory. Bardziej standardowe materiały pirotechniczne, takie jak zimne ognie czy race sygnałowe, były często łączone z innymi rodzajami pirotechniki, często dając bardzo niespotykany efekt wizualny. Również sama szybkość i intensywność spalania mogły być regulowane, co tym bardziej poszerzało gamę możliwych do osiągnięcia efektów, a zmiana substancji zazwyczaj całkowicie zmieniała zachowanie gotowego materiału pirotechnicznego. Materiały wybuchowe do takich pokazów były zazwyczaj przygotowywane przed rozpoczęciem imprezy i były dopasowane efektami do skali konkretnej imprezy, gdyż sprzedawane były najczęściej w formie półproduktów do samodzielnego przygotowania i dopasowania, choć oczywiście substancji od razu gotowych do użycia można było dostać bardzo dużo. Pirotechnicy jednak woleli w dużej części spersonalizować efekty materiałów, gdyż wtedy mogli mieć pewność iż każdy pokaz będzie unikalny i niepowtarzalny.

Półprodukty do pokazów pirotechnicznych można dostać w hurtowniach specjalizujących się w zaopatrywaniu firm organizujących takie spektakle, jednak do ich zakupu najczęściej wymagane jest pozwolenie, lub też poświadczenie o pracy jako pirotechnik. Najbardziej popularne pozostają ciągle substancje o bardzo krótkim czasie spalania, gdyż są one najbezpieczniejsze zarówno dla pirotechnika posługującego się nimi, jak i nie stwarzają zagrożenia dla widowni.