Rower dla dziecka – jaki kupić?

Rower dla dziecka – jaki kupić?

26 kwietnia 2019 Rodzina i dzieci 0

Kupno roweru dla dziecka bywa kłopotliwe, szczególnie w sytuacji, kiedy szukamy pierwszego jednośladu. Kolor, rozmiar, materiał i jakość wykonania – na to wszystko należy zwrócić uwagę. A wybór jest ogromny i podjęcie ostatecznej decyzji to czasem trudna sztuka. Oczywiście jeśli mamy wątpliwości,  najprostszym wyjściem jest poczytanie opinii albo prośba o radę, skierowana do sprzedawcy. Dobry specjalista z pewnością okaże się pomocny.

Wybieramy rower dla dziecka

rowery dla dzieciPrzygodę z rowerem najlepiej zacząć od rowerka biegowego. Maluch porusza się na nim, odpychając się nogami. Te jednoślady nie mają bowiem pedałów. To dobry sposób na naukę jazdy. Dziecko uczy się utrzymania równowagi, samodzielności, a czasem także lepiej wie, jak upadać albo jak uniknąć upadku. W rowerku biegowym bowiem łatwiej podeprzeć się nogami. Te modele dostępne są w różnych wariantach i kolorach. Część bardziej pasuje do dziewczynek, inne do chłopców. Umiejętność jazdy na rowerze biegowym jest pomocna między innymi dlatego, że łatwiej przesiąść się potem na normalne rowery dla dzieci. W tym przypadku wybór także jest ogromny. Oczywiście najlepiej jest przymierzyć malucha do jednośladu. Dzięki temu można sprawdzić, czy rower nie jest zbyt mały albo za duży. Wiele zależy oczywiście od rozmiaru kół. Nie zawsze trzeba przecież zaczynać od tych najmniejszych. Rozmaite kolory to również charakterystyczny element w sklepie z rowerami dla dzieci. W przypadku początkującego rowerzysty do wyboru są jednoślady z dodatkowymi tylnymi kółkami do szkolenia jazdy. Oczywiście również uchwyt dla dorosłego do prowadzenia roweru jest ważnym elementem. Dzięki temu maluch jest bezpieczniejszy i na początku ma większą frajdę z jazdy. Szukając roweru dla dziecka trzeba pamiętać między innymi o osłonie łańcucha. To także kwestia bezpieczeństwa i komfortu. Jeśli chcecie kupić jednoślad dla malucha, najwygodniej jest posadzić na niego małego kierowcę. Choć wiadomo, że czasem można, a nawet trzeba kupować w ciemno, kiedy na przykład rower ma być prezentem.

Kupno roweru dla dziecka na pewno się opłaci.  Umiejętność jazdy na nim oznacza rozwój fizyczny, poprawia koordynację ruchową, a także poczucie równowagi. Poza tym dla malucha to znakomita zabawa. A jaka radość i duma, kiedy samodzielnie pokona się pierwsze metry na dwóch kółkach. Ważny argument to także ten, że można zarazić dziecko miłością do roweru, co w przyszłości będzie oznaczało wspólne wyprawy. Na szczęście w obecnych czasach wybór sprzętu jest ogromny i bez kłopotu można znaleźć rower zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.