Przewóz żwiru i innych materiałów sypkich

Przewóz żwiru i innych materiałów sypkich

10 lutego 2019 Usługi / Produkcja 0

Usługi przewozu materiałów sypkich są w Polsce wyjątkowo często świadczone. Z jednej strony korzystają z nich duże przedsiębiorstwa, które muszą się pozbyć zbędnego piachu lub zgromadzić odpowiednią ilość danego materiału, z drugiej zaś prywatne osoby posiadające działki i chcące na nich wybudować jakiś obiekt lub zadbać o stworzenie atrakcyjnego terenu zielonego. Wśród wszystkich materiałów sypkich najczęściej przewozi się żwir oraz piach. Dziś skupmy się na pierwszym z wymienionych towarów.

Transport żwiru z hurtowni na działkę 

transport żwiru w GdańskuCały nasz kraj jest szczególnie bogaty w złoża żwiru. Materiał ten znajdziemy bowiem bez trudu nie tylko w morzu, ale także w rzekach i jeziorach, a tych w Polsce nie brakuje. W bardzo dużej ilości żwir występuje głównie w południowej części naszego kraju, dlatego firm transportujących ten kruszec w Trójmieście nie brakuje. Jak się niedawno przekonałam, transport żwiru w Gdańsku to usługa ogólnodostępna, którą z łatwością w szybki sposób możne zamówić każdy z nas. Bez trudu znalazłam kilka telefonów do firm oferujących właśnie taką usługę. Wszystkie firmy zapewniały mnie o tym, że mają długoletnie doświadczenie w przewożeniu materiałów sypkich. Którą ofertę wybrałam? Wbrew pozorom wcale nie tę najtańszą, ponieważ taka nie przewidywała rozładunku towaru. Zanim podpisałam umowę z firmą transportową bardzo dokładnie określiłam zakres zadania. Interesował mnie załadunek, transport oraz rozładunek tony żwiru z hurtowni tego produktu na moją prywatną działkę. Potrzebowałam takiego materiału do stworzenia ogrodu moich marzeń. Okazało się, że niektóre firmy niezbyt chętnie patrzyły na tego typu zlecenie, ponieważ ilość przewożonego materiału była dla nich bardzo mała. Najchętniej usługodawca zajmuje się dużymi transportami sięgającymi dwudziestu pięciu ton. Wiele zależy jednak przede wszystkim od tego, jakim sprzętem dysponuje dana firma. Najczęściej do takiego zadania wybiera się wywrotki o różnej liczbie osi. W przypadku dużych załadunków niezbędne może być także użycie hydraulicznego dźwigu samochodowego lub koparki.

Transport żwiru to usługa, którą zamawiają nie tylko duże firmy produkcyjne, ale także klienci indywidualni, w szczególności zaś działkowcy oraz ogrodnicy. Żwir jako materiał sypki nie jest szczególnie trudny do przewozu. Warto jednak pamiętać, aby przed podpisaniem umowy z firmą transportową upewnić się, że posiada ona odpowiedni sprzęt do załadunku i rozładunku tego typu towaru. Zawsze warto przedzwonić w kilka miejsc i dopytać o szczegółowy dotyczące zlecanej usługi.